60 urodziny Misia Uszatka

Obejrzyj galerię z 3 marca

3 marca 2017 roku Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy wraz z Zespołem Szkół nr 14 w Bydgoszczy, pamiętając o urodzinach Uszatka, zorganizowało czytanie przygód o misiu z klapniętym uszkiem oraz zajęcia plastyczne – przygotowanie laurek dla jubilata, które spakowane do skrzynki powędrowały do Muzeum Animacji Se-ma-for.  

Zabawa była okazją do integracji międzypokoleniowej – odwiedziły nas 2 przedszkola, bajki czytali uczniowie szkoły podstawowej, którzy przy wsparciu opiekunów, nauczycieli i pracowników KPCK pomagali najmłodszym uczestnikom zrealizować karty z życzeniami. Nie zabrakło również seniorów z Kujawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w naszej instytucji. Salon Hoffman w którym odbywało się wydarzenie ozdobiły wizerunki jubilata przygotowane przez młodzież szkolną.

Spotkanie zakończyło wręczenie nagród dla uczniów, którzy napisali wiersze o Uszatku. Zbiór opowiadań o Misiu ufundowało wydawnictwo Nasza Księgarnia. Serdecznie dziękujemy za mądre bajki, które mimo dojrzałego wieku nadal goszczą w pamięci osób, które się na nich wychowały a i dzieci, co pokazało spotkanie, chętnie ich słuchają i je czytają.

Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook kpck.bydgoszcz

 


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01