Konkursy i przeglądy

Konkursy i przeglądy są ważnym elementem w działalności Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Mają zasięg lokalny, regionalny oraz ogólnopolski. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

taniecmarzec | dzieci i młodzież

Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych

Coroczne edycje konfrontacji gromadzą ok. 300 tancerzy – 30 zespołów . Dziecięce i młodzieżowe zespoły walczą o I-III miejsca w swojej kategorii wiekowej i tanecznej.
więcej informacji


muzykakwiecień | dzieci 7-16 lat

Kujawsko-Pomorski Festiwal Piosenki AWANS
Impreza dla dzieci w wieku 7-16 lat. AWANS promuje twórczość muzyczną, pomaga w podnoszeniu umiejętności artystycznych poprzez omówienia występów i konsultacje.
więcej informacji


teatr / literaturakwiecień | młodzież 16+, osoby dorosłe

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski 
Uczestnikami konkursu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Prezentacje konkursowe odbywają się w formie czterech turniejów: recytatorskiego, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora i „wywiedzione ze słowa”.
więcej informacji


teatrmaj | osoby dorosłe

Spotkania Teatrów Obrzędu Ludowego
Są to prezentacje teatrów wiejskich kultywujących ginące tradycje ludowe naszego regionu. Imprezę wzbogacają występy kapel ludowych, wystawa rękodzieła artystycznego połączona z degustacją regionalnych potraw oraz korowód.
więcej informacji


teatr / literaturamaj | 7-15 lat

Turniej Słowa „Słowo źródłem inspiracji”
Konkurs skupia każdego roku około dwóch tysięcy wykonawców w wieku od siedmiu do piętnastu lat. Szczególny nacisk kładziemy na inspirowanie najmłodszych do samodzielnych poszukiwań repertuarowych i indywidualnych sposobów wypowiedzi artystycznej.
więcej informacji


muzykaczerwiec | młodzież 16+

Kujawsko-Pomorski Młodzieżowy Przegląd Piosenki DEBIUT
Przegląd jest propozycją dla młodzieży śpiewającej (powyżej 16 roku życia). KPCK organizuje go we współpracy z ośrodkami kultury w regionie, koncerty powiatowe odbywają się m.in. w Unisławiu, Żninie, Wąbrzeźnie, Radziejowie, Więcborku, Chełmnie, Chełmży, Łasinie, Kowalewie Pomorskim, Ciechocinku i Bydgoszczy. Koncert Galowy - w Ciechocinku.
więcej informacji


teatrczerwiec | dzieci, młodzież

Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych "Teatr bez granic"
Konkurs adresowany do młodzieżowych grup teatralnych. Prezentowane przedstawienia to małe formy realizowane w różnych konwencjach i technikach, corocznie prezentacje konkursowe gromadzą około 200 małych aktorów.
więcej informacji


 

muzyka/taniec/teatrsierpień (eliminacje wojewódzkie - kwiecień) | seniorzy (zrzeszeni w kołach)

Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów ARS
Celem przeglądu jest zaprezentowanie dorobku artystycznego Seniorów – solistów, duetów oraz zespołów. Przegląd odbywa się co dwa lata (parzyste), a poprzedzają go eliminacje wojewódzkie.
więcej informacji


plastykasierpień/wrzesień | seniorzy

Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów BABIE LATO
Celem Przeglądu jest zaprezentowanie dorobku rękodzieła artystycznego w zakresie haftu, koronkarstwa, dziewiarstwa, korzenioplastyki, metaloplastyki, zabawkarstwa, ceramiki, malarstwa, pamiątkarstwa. Konkurs ma charakter międzypokoleniowy.
więcej informacji


literaturawrzesień | osoby dorosłe

Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń Kruszwica- Kobylniki
Spotkania odbywają się corocznie w Pałacu w Kobylnikach koło Kruszwicy. Impreza ma charakter wielopokoleniowy i adresowana jest do twórców z dorobkiem, jaki i tych autorów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z poezją.
więcej informacji


dziedzictwo/literaturawrzesień | uczniowie 14+

Wojewódzki Konkurs Historyczny „Zabytki naszego regionu”
Konkurs, skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ma na celu dotarcie do młodzieży i zainteresowanie ich lokalnymi zabytkami. W pracach konkursowych, oprócz opisu wybranego obiektu i fotografii znajdują się też pomysły na adaptację, na nowe funkcje, pokazujące, jak dawne może odnaleźć się we współczesności.
więcej informacji


dziedzictwo/plastykawrzesień | brak ograniczeń wiekowych

Ogólnopolski Konkurs Fotograficznym „Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle”
Konkurs adresowany jest do wszystkich amatorów fotografii niezależnie od wieku. Tematem są zabytki województwa kujawsko-pomorskiego, na tle których należy sfotografować jedną osobę lub grupę osób.
więcej informacji


 

plastykapaździernik | brak ograniczeń wiekowych

Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej
Bydgoskie biennale (lata nieparzyste) to unikatowe w skali kraju przedsięwzięcie. Na konkurs nadsyłane są prace wykonane różnymi technikami tkackimi, od tkaniny artystycznej po ludową.
więcej informacji


plastykagrudzień | brak ograniczeń wiekowych

Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki
Celem i założeniem konkursu jest szeroka prezentacja amatorskiej twórczości z kręgu malarstwa intuicyjnego - naiwnego - Art Brut, prac cechujących się szczerością i autentycznością wypowiedzi, wychwycenie nowych, ciekawych zjawisk i osobowości twórczych w tym nurcie plastyki.
więcej informacji


plastyka | dla dzieci

Moje przyrodnicze marzenie
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym. Czekają cenne nagrody: lornetki, plecaki, sprzęt multimedialny! Konkurs dla uczestników bezpłatnych zajęć w ramach Małej Akademii Ekologicznej.
więcej informacji

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
KPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego