Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej

Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej działa od 1991 roku. Można tutaj obejrzeć i zakupić unikalne dzieła twórców ludowych i nieprofesjonalnych: rzeźby, malarstwo, hafty, biżuterię. Zadaniem galerii jest opieka nad amatorskim ruchem artystycznym poprzez organizowanie wystaw, konkursów, plenerów, poprzez pokazy, konsultacje, poradnictwo. Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej łączy działalność handlową z promocją najciekawszych przejawów twórczości amatorskiej. Galeria mieści się w budynku Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy przy placu Kościeleckich 6, jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00. Ekspozycja odbywa się w przestrzeni Salonu Hoffman i udostępniana jest godzinach pracy Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury z wyłączeniem czasu gdy odbywają się wydarzenia. 

Działalność Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej to również organizacja ważnych wydarzeń ogólnopolskich i regionalnych: Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Tkaniny Unikatowej, Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki - ekspozycje obu wydarzeń odbywają się w budynkach Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Jarmarku Świętojańskiego - przyciągającego każdego czerwca tłumy bydgoszczan i osób przyjezdnych do świętowania na folkową nutę i zakupu wyrobów rękodzielniczych. 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami prowadzonych cyklicznych  działań:

PROWADZONE PRZEGLĄDY I KONKURSY

 

Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki – wystawa pokonkursowa
Celem i założeniem konkursu jest szeroka prezentacja amatorskiej twórczości z kręgu malarstwa intuicyjnego - naiwnego - Art Brut, prac cechujących się szczerością i autentycznością wypowiedzi, wychwycenie nowych, ciekawych zjawisk i osobowości twórczych w tym nurcie plastyki.
więcej informacji

Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej
Bydgoskie biennale (lata nieparzyste) to unikatowe w skali kraju przedsięwzięcie. Na konkurs nadsyłane są prace wykonane różnymi technikami tkackimi, od tkaniny artystycznej po ludową.
więcej informacji 

 

PROMOCJA I SPRZEDAŻ DZIEŁ SZTUKI

 

Jarmark Świętojański
Jarmark to największe tego typu wydarzenie w województwie kujawsko-pomorskim. Swoje dzieła prezentują twórcy ludowi z ziemi kujawskiej, kaszubskiej, pałuckiej, borowiackiej i krajeńskiej. Wydarzeniu towarzyszą pokazy rzemieślników ginących zawodów, a także występy kapel i zespołów folklorystycznych.
więcej informacji 

Sklep stacjonarny i internetowy
Galeria prowadzi sprzedaż dzieł sztuki ludowej i nieprofesjonalnej. W murach gmachu przy placu Kościeleckich 6 w Bydgoszczy znajdziecie Państwo ozdoby, zabawki, oraz plastykę obrzędową. 
więcej informacji 

 

Powiązane wydarzenia i artykuły

Polecamy:

Prowadząca galerię

KATARZYNA WOLSKA
katarzyna.wolska@kpck.pl
tel. 52 585 15 06

KAROLINA TRIEBWASSER
karolina.triebwasser@kpck.pl
tel. 52 585 15 06

MALWINA GOZDOWSKA
malwina.gozdowska@kpck.pl
tel. 52 585 15 06

 

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego