Współpraca

Od 1963 r. instytucja pełniła rolę nadrzędną, nadzorującą pracę merytoryczną placówek kulturalno-oświatowych ówczesnego województwa bydgoskiego, co wyrażało się w inspirowaniu poczynań kulturalnych, szkoleniu pracowników i działaczy kultury. W roku 1990 roku w związku z wprowadzeniem Ustawy o Samorządzie Terytorialnym zmieniła relacje z mniejszymi placówkami regionu w układ partnerski. 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy ściśle współpracuje z jednostkami kultury w całym regionie. Razem z innymi instytucjami w województwie współorganizujemy wydarzenia o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. Realizujemy prelekcje, przeprowadzamy warsztaty i zasiadamy w składach jurorskich. W 1995 powstało Centrum Informacji Kulturalnej które w 2016 roku za sprawą projektu e-Kultura przekształciliśmy w redakcję portalu kulturawzasięgu.pl. Działamy na rzecz wspólnej promocji i integracji środowiska kultury w regionie. Współpraca w tym zakresie prowadzona jest ze wszystkimi najważniejszymi instytucjami kultury w regionie.

 

Ważną częścią naszej działalności są wykłady i prelekcje zarówno te kierowane do słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Akademii Sztuk Wszelakich jak i otwarte spotkania z mieszkańcami Bydgoszczy i regionu w tym zakresie współpracujemy z wykładowcami następujących uczelni, których przedstawiciele zasiadają w radzie programowej prowadzonego przez nas uniwersytetu i akademii.

Serdecznie zachęcamy wszystkie podmioty – stowarzyszenia, fundacje, edukacje oraz osoby prywatne, które chcą podejmować tematy w zakresie szeroko pojętą sfery kultury, do współpracy z Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury. Jesteśmy otwarci na wspólne podejmowanie ciekawych przedsięwzięć, organizacji wydarzeń lub udostępnienia przestrzeni naszego Salonu Hoffman (kliknij po więcej informacji). 

Jeżeli planujesz wydarzenie związane z konkretną aktywnością kulturalną (np. literaturą, teatrem) prosimy o bezpośredni kontakt z pracownią merytoryczną (wybierz z górnego menu "działy"). Jeżeli Twój plan jest interdyscyplinarny lub chciałbyś porozmawiać o szerszej formie współpracy - zapraszamy do kontaktu z Marketingiem Kultury (kliknij link)

Serdecznie zapraszamy
od poniedziałku do piątku 
w godzinach 8:00-17:00

plac Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz

 

planujesz podróż autem?
zobacz mapę dojazdu
planujesz dojazd komunikacją miejską?
skorzystaj z serwisu jakdojade.pl

 


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01