Współpraca

Od 1963 r. instytucja pełniła rolę nadrzędną, nadzorującą pracę merytoryczną placówek kulturalno-oświatowych ówczesnego województwa bydgoskiego, co wyrażało się w inspirowaniu poczynań kulturalnych, szkoleniu pracowników i działaczy kultury. W roku 1990 roku w związku z wprowadzeniem Ustawy o Samorządzie Terytorialnym zmieniła relacje z mniejszymi placówkami regionu w układ partnerski. 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy ściśle współpracuje z jednostkami kultury w całym regionie. Razem z innymi instytucjami w województwie współorganizujemy wydarzenia o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. Realizujemy prelekcje, przeprowadzamy warsztaty i zasiadamy w składach jurorskich. W 1994 powstało Centrum Informacji Kulturalnej które w 2016 roku za sprawą projektu e-Kultura przekształciliśmy w redakcję portalu kulturawzasięgu.pl, która zajmuje się również administracją systemu elektronicznego plakatu. Działamy na rzecz wspólnej promocji i integracji środowiska kultury w regionie. Współpraca w tym zakresie prowadzona jest ze wszystkimi najważniejszymi instytucjami kultury w regionie.

 

Ważną częścią naszej działalności są wykłady i prelekcje zarówno te kierowane do słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Akademii Sztuk Wszelakich jak i otwarte spotkania z mieszkańcami Bydgoszczy i regionu w tym zakresie współpracujemy z wykładowcami następujących uczelni, których przedstawiciele zasiadają w radzie programowej prowadzonego przez nas uniwersytetu i akademii.

Serdecznie zachęcamy wszystkie podmioty – stowarzyszenia, fundacje, edukacje oraz osoby prywatne, które chcą podejmować tematy w zakresie szeroko pojętą sfery kultury, do współpracy z Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury. Jesteśmy otwarci na wspólne podejmowanie ciekawych przedsięwzięć, organizacji wydarzeń lub udostępnienia przestrzeni naszego Salonu Hoffman (kliknij po więcej informacji). 

Jeżeli planujesz wydarzenie związane z konkretną aktywnością kulturalną (np. literaturą, teatrem) prosimy o bezpośredni kontakt z pracownią merytoryczną (wybierz z górnego menu "działy"). Jeżeli Twój plan jest interdyscyplinarny lub chciałbyś porozmawiać o szerszej formie współpracy - zapraszamy do kontaktu z Marketingiem Kultury (kliknij link)

Serdecznie zapraszamy
od poniedziałku do piątku 
w godzinach 8:00-17:00

plac Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz

 

planujesz podróż autem?
zobacz mapę dojazdu
planujesz dojazd komunikacją miejską?
skorzystaj z serwisu jakdojade.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego