Kluby i koła zainteresowań

klub

Klub Seniora „Złota Jesień”
Klub ma wieloletnią tradycję w kultywowaniu działalności w środowisku lokalnym seniorów, jest wielokrotnym laureatem konkursów na „Najlepszy Klub Seniora”.
więcej informacji


muzyka

Zespół Wokalny „BDGvoices”
Masz od 13 do 19 lat zapraszamy do współtworzenia nowej grupy wokalnej! Rozrywkowy zespół wokalny bdgVOICES ogłasza nabór!
więcej informacji


muzyka

Zespół Wokalny „Tercja” Klubu Seniora „Złota Jesień”
Zespół śpiewa znane utwory polskich wokalistów. Występuje na przeglądach, festiwalach, imprezach okolicznościowych; uświetnia swoimi występami wieczorki klubowe.
więcej informacji


muzyka

Zespół Wokalny „Niespodzianka” Klubu Seniora „Złota Jesień”
Zespół prezentuje utwory biesiadne, jest zespołem mieszanym, do zespołu należą panie i panowie którzy chętnie biorą udział w różnych spotkaniach, przeglądach.
więcej informacji


turystyka

Klub Seniora „Koło PTTK nr 18”
Klub powstał z myślą o ludziach pasjonujących się turystyka krajową. Koło organizuje wyjazdy turystyczne, prelekcje i pogadanki.
więcej informacji


muzyka

Żeński Chór Kameralny „Belcanto”
Chór śpiewa znane utwory chóralne, kolędy, pastorałki, pieśni paschalne, piosenki ludowe, pieśni patriotyczne, utwory dawne śpiewane na dworach. „Belcanto” bierze aktywny udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych na terenie całego województwa.
więcej informacji


teatr

Teatr Form Różnych „Nasza Klasa”
Teatr powstał w 2007 r., był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. Realizowane formy artystyczne to m.in. kabarety, programy poetyckie, bajki dla dzieci.
więcej informacji


plastyka

Grupa Plastyczna
Uczestnicy rozwijają swoje zdolności, poznają różne techniki rysunkowe i malarskie, ołówek, węgiel, pastel, temperę. Spotykają się i dyskutują o sztuce, życiu, swoich zmaganiach z długo skrywanym talentem i malarską materią.
więcej informacji


plastyka

Klub Pracy Twórczej „Pipsztyk”
Osoby uczestniczące w zajęciach mają okazję poznać różne techniki plastyczne. Zajęcia obejmują tematy takie jak: masa solna, układanie kompozycji kwiatowych, quilling, sucha porcelana, decoupage, ozdabianie mebli czy papierowa wiklina.
więcej informacji


film

Kinowy Klub Dyskusyjny „Kakadu”
Klub działa od stycznia 2014 roku we współpracy z Kawiarnią Cafe Kino / Klubem KANCELARIA, w których wnętrzach pokazujemy filmy trudne, niszowe, poruszające współczesne problemy społeczne lub oparte na prawdziwych historiach.
więcej informacji


gry

Klub Gier Karcianych i Planszowych „Hetman”
Klub zrzesza osoby zainteresowane brydżem sportowym, szachami, scrabble oraz innymi grami planszowymi i karcianymi. „Hetman” jest otwarty na wszystkich, którzy cenią sobie walkę fair play oraz uczciwą sportową rywalizację.
więcej informacji


klub

Grupa Wolontariatu Międzypokoleniowego Bez Granic
Czasami już tak bywa, że niektórzy nie mają dzieci i wnuków, ktoś inny nie ma dziadków czy rodziców. Grupa wolontariatu pozwala spotkać pokoleniom, które potrzebują się nawzajem.
więcej informacji

 


internet

Cyfrowy Senior
To warsztaty multimedialne dotyczące podstaw obsługi komputera, narzędzi Google, mediów społecznościowych, obsługi urządzeń cyfrowych, bezpieczeństwa w sieci, podstawowych programów środowiska Windows. Projekt jest realizowany we współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy
więcej informacji

 

Kluby i koła zainteresowań skierowane do seniorów prowadzi Pracownia Integracji Międzypokoleniowej:

Kierownik pracowni

 

JULIAN WASZAK
integracja@kpck.pl
tel. 52 585 15 02 wew. 108
tel. 52 585 15 03 wew. 108

Zespół pracowni:

GRAŻYNA KACZMAREK-PIASECKA
MATEUSZ GRZĘBSKI
integracja@kpck.pl
tel. 52 585 15 02 wew. 108
tel. 52 585 15 03 wew. 108

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
KPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego