Akademia Sztuk Wszelakich

Akademia Sztuk Wszelakich jest projektem edukacyjnym skierowanym do osób 18+. ASW to wykłady o profilu humanistycznym, społecznym i artystycznym, uroczysta inauguracja oraz zakończenie roku akademickiego, członkostwo w ASW uprawnia do korzystania bezpłatnie z zajęcia dodatkowych takich jak Grupa Plastyczna, Klub Gier Karcianych i Planszowych „Hetman”, Klub Pracy Twórczej „Pipsztyk”, Teatr Form Różnych „Nasza Klasa”, Zespół Wokalny „Tercja”, Zespół Wokalny „Niespodzianka”, Żeński Chór Kameralny „Belcanto”. Opłata semestralna wynosi 50 zł. Projektem kieruje Pracownia Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Opiekę merytoryczną nad ASW sprawuje Rada Naukowo-Programowa składająca się z 7 bydgoskich Naukowców, której przewodniczącym jest prof. dr hab. Andrzej Dyszak z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. ASW została założona w styczniu 2014 roku przez byłego Dyrektora KPCK Macieja Puto oraz Juliana Waszaka z PIM. Zajęcia ASW odbywają się w Salonie Hoffman przy Placu Kościeleckich 6 w Bydgoszczy.

UWAGA! W związku z rosnącą liczbą zakażeń SARS-CoV-2 wszystkie wykłady Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Akademii Sztuk Wszelakich oraz wszystkie zajęcia dodatkowe dla słuchaczy zostają zawieszone do odwołania. 

REKRUTACJA, OPŁATY, REGULAMIN

Osoby zainteresowanie uczestnictwem w zajęciach Akademii Sztuk Wszelakich zapraszamy od 5 sierpnia do 17 września w godz. 10:00-16:00. Warunkiem przyjęcia do grona Słuchaczy ASW jest uiszczenie opłaty semestralnej w wysokości 50 zł za semestr zimowy 2019/2020 oraz wypełnienie dokumentów rekrutacyjnych: 

UWAGA! Osoba która uiści opłatę pomimo braku miejsc i/lub nie wypełni stosownej dokumentacji nie zostanie przyjęta – otrzyma zwrot wpłaconych pieniędzy. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia oraz ilość wolnych miejsc w grupie wykładowej. Osoby, które nie znajdą się na liście Słuchaczy ASW wpisujemy na listę „rezerwową”. Jeżeli miejsce w danej grupie się zwolni poinformujemy o tym Państwa telefonicznie i zaprosimy aby dopełnić formalności.

Opłaty semestralne:

Wpłaty semestralne przyjmujemy od 5 sierpnia do 17 września w godzinach 10.00-16.00 od poniedziałku do piątku. Do dokonania opłaty semestralnej niezbędny jest INDEKS. Prosimy pamiętać o zabraniu go ze sobą. Dokonanie opłaty jest warunkiem uczestnictwa w inauguracji roku akademickiego oraz w wykładach. W przypadku niemożności opłacenia składki w danym terminie, prosimy o poinformowanie o tym pracowników Pracowni Integracji Międzypokoleniowej. Przypominamy, że opłata nie musi być wniesiona osobiście - mogą to zrobić dzieci, wnuki, znajomi - ważne by posiadali Państwa INDEKS ze sobą.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W SEMESTRZE 2017/18 (WYKŁADY)

Zajęcia odbywają się w Salonie Hoffman KPCK przy Placu Kościeleckich 6 w Bydgoszczy. Na zajęcia można dojechać autobusami linii nr 51, 52, 55, 56, 58, 59, 60, 64, 66, 80, 86 oraz tramwajami linii nr 2, 3, 4, 5, 6, 8. Przy wejściu na salę wykładową sprawdzamy listę obecności – prosimy zabierać ze sobą indeksy.

Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego odbędzie się we środę 18.09.2019 o godz. 16:00 w Kinoteatrze Klubu Pomorskiego Okręgu Wojskowego przy ul. Generała Józefa Dwernickiego w Bydgoszczy. Uroczystość uświetni występ Chóru Męskiego Copernicus z Torunia oraz Kabaretu Szczęśliwa 60 z Warszawy, zdobywcy GRAND PRIX im. Tytusa Frelichowskiego 18. Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” 2018 we Włocławku. Kinoteatr będzie czynny dla Państwa od godz. 15:00. Przed godz. 15:00 obiekt będzie zamkniemy dla Gości ze względu na próby części artystycznej oraz prace organizacyjne. W godz. 15:00-16:00 będą czekały na Państwa w holu stoiska promocyjne i informacyjne. Wstęp za okazaniem indeksu słuchacza z podbitą pieczęcią opłaty semestralnej za semestr zimowy roku akademickiego 2019/20. Przed Inauguracją i w jej trakcie nie przyjmujemy opłat semestralnych i nie podbijamy indeksów. Prosimy dokonywać opłat semestralnych w KPCK najpóźniej do 17 września 2019.

Program Wykładow ASW 2019 2020

Ostatni wykład i wręczenie dyplomów odbędzie się 29.06.2020 o godz. 16:00 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy przy Placu Kościeleckich 6. Wykład zamykający rok akademicki pt. „Wakacje wyzwania na obozach harcerskich” wygłosi dr Katarzyna Marszałek.

PLAN ZAJĘĆ W SEMESTRZE 2018/2019 (TERENÓWKI, ZAJĘCIA DODATKOWE)
RADA NAUKOWO-PROGRAMOWA

Akademia Sztuk Wszelakich jest wspierana merytorycznie przez Radę Naukowo-Programową, której Przewodniczącym jest prof. dr hab. Andrzej Dyszak z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Członkowie Rady:

ZNIŻKI / OFERTY SPECJALNE

Za okazaniem indeksu Akademii Sztuk Wszelakich lub Kujawskiego Uniwersytety Trzeciego Wieku Słuchacze otrzymują zniżki i oferty specjalne u naszych Partnerów:

 • Kawiarnia Cafe Kino – ul. Długa 32 w Bydgoszczy. 20% zniżki na ofertę napojów z karty – promocja nie obowiązuje w czwartki.
 • Pizzeria HELLoPIZZA – ul. Długa 58 w Bydgoszczy. 10% zniżki na każdą pizzę w lokalu – zniżka nie dotyczy napojów i dowozów.
 • Restauracja TENTEGO – ul. Podwale 15 w Bydgoszczy. 10% zniżki na wszystkie dania z karty – promocja nie dotyczy napojów.
 • Restauracja KURKUMA Sushi&Fusion – ul. Jagiellońska 1 w Bydgoszczy, Bydgoskie Centrum Finansowe. 10% zniżki na sushi.
 • Restauracja King Fu Fusion – ul. Jatki 2 w Bydgoszczy. 10% zniżki na całą ofertę z karty.
 • Pub Kraftodajnia – ul. Plac Kościeleckich 5 i ½ w Bydgoszczy. Zniżka na każdy gatunek piwa z nalewaka.
 • Bellaline Wellnes Centrum – ul. Toruńska 59, Hala Łuczniczka w Bydgoszczy. Oferta specjalna Fitness dla Seniorów – informacja pod nr tel. 52 345 21 45.
 • Szkoła Językowa English Pro Academy – ul. 3 maja 8, lokal 1 w Bydgoszczy. Kursy językowe dla Seniorów – informacja pod nr tel. 516 081 202.
 • Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy – ul. Szwalbego 6 w Bydgoszczy. Bilety w kasie na wybrane koncerty w cenie 10 złotych.
 • Biuro Podróży Gosia Travel – ul. Długa 15 w Bydgoszczy. Oferta wycieczek krajowych i zagranicznych dla Seniorów, tel. 52 345 65 59.
 • Ośrodek Wypoczynkowy Helios – Jastrzębia Góra i Dźwirzyno. Punkt sprzedaży na początku roku kalendarzowego w czasie wykładów ASW i KUTW. Jastrzębia Góra tel. 58 67 49 151, Dźwirzyno tel. 94 35 85 452.
 • Pierogarnia Stary Młyn – ul. Poznańska 4 w w Bydgoszczy, 11% zniżki na pierogi.
 • Restauracja Ratuszowa – ul. Długa 37. 15 % zniżki na wszystko w karcie. Zestaw Seniora (kawa i ciasto) w specjalnej cenie. Ponadto w ofercie lunch jednodaniowy lub dwudaniowy w cenach specjalnych.

WAŻNE INFORMACJE!

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany tytułu wykładu i/lub Wykładowcy z przyczyn od nas niezależnych takich jak choroba Wykładowcy, udział w konferencji naukowej oraz inne nagłe obowiązki zlecone przez Władze Uczelni. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu wykładu z przyczyn od nas niezależnych. Jeżeli taka sytuacja nastąpi, to poinformujemy o tym Państwa i zaproponujemy odrabianie zajęć w innym terminie. Przed każdym wykładem sprawdzamy listę obecności, bardzo Państwa prosimy o zgłaszanie się do Pracownika KPCK na sali aby odnotował obecność na liście.

 

Powiązane wydarzenia i artykuły

Akademię Sztuk Wszelakich prowadzi Pracownia Integracji Międzypokoleniowej:

Kierownik pracowni

 

JULIAN WASZAK
integracja@kpck.pl
tel. 52 585 15 02 wew. 108
tel. 52 585 15 03 wew. 108

Zespół pracowni:

GRAŻYNA KACZMAREK-PIASECKA
MATEUSZ GRZĘBSKI
integracja@kpck.pl
tel. 52 585 15 02 wew. 108
tel. 52 585 15 03 wew. 108

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego