Mały Uniwersytet Dziecięcy

W październiku 2018 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy został uruchomiony nowy projekt edukacyjny, tym razem skierowany do dzieci z przedszkoli oraz młodszych klas szkoły podstawowej. Mały Uniwersytet Dziecięcy to zajęcia edukacyjne w Salonie Hoffman KPCK w Bydgoszczy. Głównym celem Uniwersytetu jest rozbudzenie i stymulowanie ciekawości wśród najmłodszych poprzez spotkania z naukowcami, artystami, społecznikami, pasjonatami itd. Na zajęciach MUD przełamujemy stereotypy o niedostępności kultury wysokiej, z pozoru trudne tematy i zagadnienia naukowe mogą być inspirujące i ciekawe, a to wszystkie w radosnej i twórczej atmosferze!

Opiekę merytoryczną nad Uniwersytetem sprawuje Mała Rada Naukowo-Programowa, której przewodniczy dr hab. Monika Nawrot-Borowska prof. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W MRN-P zasiadają również dr hab. Wojciech Dyngosz prof.  Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz dr inż. Zofia Stypczyńska z Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Pomysłodawcą i opiekunem Małego Uniwersytetu Dziecięcego jest Julian Waszak. Powstanie Małego Uniwersytetu Dziecięcego spina klamrą zakres działalności Działu Edukacji i Integracji Międzypokoleniowej na rzecz edukacji kulturalnej dla wszystkich pokoleń w Województwie Kujawsko-Pomorskim

Zajęcia odbywają się  raz w miesiącu, o godzinie 9.30. W semestrze zimowym będą to: 4.10.2023, 9.11.2023, 13.12.2023 oraz 10.01.2024. Zapraszamy serdecznie grupy zorganizowane do kontaktu. Koszt zajęć: 5 zł/ dziecko.

W celu umówienia grupy i rezerwacji terminu zapraszamy do kontaktu – nr tel. 780 181 770, e-mail: integracja@kpck.pl.

Powiązane wydarzenia i artykuły

Mały Uniwersytet Dziecięcy prowadzi Pracownia Integracji Międzypokoleniowej:

Zapraszamy do kontaktu:

KLAUDIA FERENC
klaudia.ferenc@kpck.pl
tel. 52 585 15 01 wew. 108

WERONIKA KORGA
weronika.korga@kpck.pl
tel. 52 585 15 01 wew. 108


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01