Casting do Teatru „Kołowrotek”
28.09.2022 (środa) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie, na które zapraszamy chętne i uzdolnione młode osoby, pragnące poszerzyć swoje horyzonty sceniczne w Teatrze Młodzieżowym działającym przy Kujawsko- Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy;
Wymogi: zabierz ze sobą i zaprezentuj przed Komisją Rekrutacyjną krótki tekst lub jego fragment z klasyki literatury polskiej lub światowej.
Teatr „Kołowrotek” to młodzieżowa grupa teatralna działająca przy KPCK, która skupia młodzież od 15 r.ż., pragnąca rozwijać swoje uzdolnienia aktorskie i zdobywać doświadczenie sceniczne występując regularnie nie tylko na scenie Salonu Hoffmana. Grupa prezentuje spektakle przygotowane zarówno na podstawie autorskich scenariuszy, jak i klasyki literatury polskiej i zagranicznej. Instruktorem zespołu jest Wioleta Górska-Nowik.
zapisy na casting: artystyczny@kpck.pl
W roku 2021 w wykonaniu Teatru Kołowrotek mogliśmy obejrzeć premierę
- etiudy pt. „Lot” prezentowanej w konwencji czarnego teatru, posiadającej elementy pantomimy i teatru lalek, a opowiadającej o małym ptaszku, dla którego nauka latania kończy się niepowodzeniem… Ktoś jednak przychodzi mu z pomocą. Przeżycie pisklęcia ma odzwierciedlenie w życiu człowieka, który często nie może sobie poradzić z przeciwnościami losu…
- spektaklu „Wyścigi” opowiadający o wymuszonym przez cywilizację pędzie ludzkiego życia, czego wynikiem jest brak czasu dla siebie, Rodziny i drugiego człowieka. Popadamy w pracoholizm, pokonujemy różne przeszkody, czasami za cenę Miłości , własnej godności i sumienia oraz szacunku do siebie i Ciągle gdzieś spieszymy, gnamy, gonimy, zapominając o tym, po co żyjemy i Kto jest dla nas najważniejszy…. Szukamy zaspokojenia w karierze i materializmie, a przecież Prawdziwe Szczęście jest tuż obok nas. Wystarczy wyciągnąć tylko rękę.
- W maju 2022 odbyła się premiera spektaklu pt. „Pierwszy, czy ostatni?” Spektakl to historia pasażerów miejskiego tramwaju, do którego wsiadają, jak to w życiu bywa w większości całkiem przypadkowi ludzie. Nie jest to zapewne podróż w nieznane. Osoby te mają w życiu jakiś konkretny cel i jadą do określonego miejsca. Nawiązując ze sobą rozmowy, jedni bardziej chętnie, drudzy mniej, doskonale ujawniają swoje zainteresowania, charaktery i usposobienia. Podróżujący są dogłębnie zajęci swoimi problemami życia codziennego, pochłonięci przeróżnymi zadaniami, nie wychylającymi się poza przysłowiowy „czubek własnego nosa”. Spektakl ma doprowadzić widza do refleksji nad zagadnieniem bycia biernym wobec niesprawiedliwości na niegodne traktowanie człowieka, wsparcia tych, którzy go potrzebują bardziej niż ja, o byciu otwartym na niesienie pomocy drugiemu, o wyjściu poza bariery własnego egoizmu i ludzkiej znieczulicy na krzywdę innej osoby, każdej osoby.