16. Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” 2014 – wyniki

Przegląd odbywa się co 2 lata, wystąpiły w nim zespoły wokalne i instrumentalne, teatry, kabarety, zespoły folklorystyczne, soliści, duety, zespoły pieśni ludowej, zespoły taneczne –  laureaci przeglądów wojewódzkich, najlepsi z najlepszych wybrani przez jurorów do reprezentowania danego województwa, W każdej edycji „ARS” prezentowane są nowe formy teatralne, taneczne, inspirujące do dalszych poszukiwań.

INFORMACJA
Z 16. OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU ARTYSTYCZNEGO RUCHU SENIORÓW ARS 2014
KTÓRY ODBYŁ SIĘ W DNIACH 18-20.09.2014

Po wysłuchaniu 54 prezentacji podczas 16 Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów Jury  postanowiło przyznać następujące nagrody
i wyróżnienia:

Grand Prix im. Tytusa  Frelichowskiego  otrzymuje :
Chór „Con Anima” z Klubu Seniora „Belferek”  z Torunia

Kategoria chóry nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Bydgoszczy
•    Chór „Sokólskie Wrzosy” z Klubu Seniora „Wrzosy” w Sokółce
•    Chór Męski „Orły Białe” z Klubu Seniora „Grupa Energetyczna – „ENEA”
w Poznaniu
•    Chór Męski „Arion” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku
•    Chór „Gaude Vitea” ze Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli
•    Chór Mieszany „Złota Jesień” z Miejskiego Domu Kultury i Sztuki w Zduńskiej Woli
•    Chór „Astra” Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku
Kategoria Zespoły Wokalne nagrody  ufundowane przez  Województwo Kujawsko – Pomorskie otrzymują:
•    I nagroda – Zespół Wokalny „ Jutrzenka” z Klubu Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Koninie
•    II nagroda Zespół Wokalny „Relax” z Miejskego Domu Kultury w Barcinie
wyróżnienie
•    Zespół Wokalny „Kociewianki” z Klubu Seniora „Kociewiacy” przy OKSiR
w Świeciu

Kategoria Zespoły Folklorystyczne nagrody ufundowane
przez Urząd Miasta Bydgoszczy otrzymują:
•    I nagroda Zespół Regionalny „Myszyniec” z Klubu Seniora „Słoneczna Przystań” z Myszyńca
•    II nagroda Zespół Folklorystyczny „Reczańka” z Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie
•    II nagroda Zespól Folklorystyczny „Cegiełki” z Klubu Seniora w Lewkowie Starym

•    III nagroda Zespół Pieśni i Tańca „Wrzos” z Klubu Seniora przy Cechu Rzemiosł Różnych we Włocławku
•    III nagroda Zespół Folklorystyczny „Kujawy Bachorne Nowe” z Klubu Seniora przy GOK w Osięcinach

•    III nagroda Zespól Folklorystyczny „Ustronie” z Miejskiego Ośrodka Kultury
w Skierniewicach

Kategoria Zespoły Folklorystyczne nagrody ufundowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Seniora z siedzibą  w Bydgoszczy otrzymują
•    I nagroda Zespól Ludowy „Pelagia” z Klubu Seniora „Rozmaryn” przy MGCK
w Rykach
Kategoria Zespoły Wokalne
•    Wyróżnienia Zespół Wokalno – Instrumentalny „Keja” z Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu

Kategoria Kapele Ludowe i podwórkowe:
Wyróżniania otrzymują
•    Kapela Ludowa „ Kujawy  Bachorne Nowe”
•     Zespół Wokalno-instrumentalny „Kapela „50+” z Chorkówka
Kategoria Zespoły Taneczne:
Wyróżnienia otrzymują:
•    Zespół Taneczny  „ Taniec w  Kręgu”  z Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym  w Bydgoszczy
•    Zespół Taneczny „Seniority” z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile
•    Zespół Taneczny „Ladies Dance” z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli

Kategoria Teatry:
Nagrodę otrzymuje:
•    Janusza Kamiński   – Teatr Wspólny Klubu Seniora „OKATIK” w Bydgoszczy  – monodram
Wyróżnienie otrzymuje:
•    Grupa Teatralna z Klubu Seniora „Zacisze” Miejskiego Ośrodka Kultury
w Skierniewice

Kategoria Soliści i duety nagrody otrzymują:
•    Danuta Jata solistka z Klubu Seniora „Promyk” w Stalowej Woli
•    Alina Myszak, solistka z Klubu Seniora Gminnej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Kultury w Kocudzy  Drugiej
•    Duet „Ty i JA” z Gminnego Zespołu Instytucji Kultury w Koźminie Wielkopolskim
•    Janina Pakuła z Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie

Wyróżnienia otrzymują:
•    Urszula Belka ze Złotowskiego Stowarzyszenia Kulturalnego
•    Irena Dużyńska z Klubu Seniora Ośrodka Promocji, Turystyki i Sportu Gminy Zamość

Nagrodę indywidualną otrzymuje:
•    Stanisław Sieruta z Zespołu Regionalnego  „Myszyniec” z Klubu Seniora „Słoneczna Przystań”  w Myszyńcu
Została także przyznana nagroda indywidualna:
•    Nagroda  dla instruktora Chóru „Astra „ z Białegostoku –   Oksany Dziadul
Nagrodę Dyrektora Kujawsko – Pomorskiego Centrum Kultury Macieja Puto otrzymała Alina Myszak
Jury stwierdza, że poziom wykonawczy występujących był zróżnicowany. Gratulujemy wszystkim biorącym udział w przeglądzie, doceniamy Państwa zaangażowanie aktywność twórczą, rozwijanie swoich zainteresowań i pasji, kultywowanie tradycji ludowych, pogłębianie wiedzy i budowanie tożsamości lokalnej poprzez aktywną działalność na rzecz swojego środowiska i amatorskiego ruchu seniorów.
21.09.2014 Bydgoszcz
Elżbieta Kornaszewska – Rogacka – choreograf
Teresa Wadzińska – Szpecht – aktorka
Krystyna Wulert – instruktor ds. literatury
Roman Fieberg – muzyk
prof. Wenancjusz Kurzawa – muzyk przewodniczący

Program występów ostatniego ARS-u

wok.bydgoszcz.com/dimg/ARS_2014_program(1).doc

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego