Familijne Podwórko u Hoffmana 2016: Wehikuł czasu
Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu Familijne Podwórko u Hoffmana gdzie przygotowaliśmy dla najmłodszych wehikuł czasu… Dzieci poznały gry i zabawy, które królowały na podwórkach i przy trzepakach w czasach młodości ich rodziców i dziadków. Bawiliśmy się dzisiaj w szczura, w chłopka, w klasy, w gumę, skakaliśmy przez skakanki i sznur oraz rysowaliśmy kredą po chodnikach. A na koniec przygotowaliśmy kapsułę czasu… Kolejne zajęcia już we wtorek 12 lipca – tym razem będzie to dzień rycerski! Pięknie dziękujemy za zdjęcia Panu Stefanowi Marcinkowskiemu – dziadkowi Stefana i Maximiliana, którzy uczestniczyli w dzisiejszych zajęciach. Poduszki dla dzieci przygotowały Seniorki z Klubu Pracy Twórczej „Pipsztyk” (link). Krótki film z dzisiejszych zajęć możecie Państwo obejrzeć na stronie TVP Bydgoszcz (link), zaś reportaż Polskiego Radia PiK do posłuchania pod tym linkiem. Więcej zdjęć i filmów tradycyjnie już na naszym Profilu Facebook (link).
Zajęcia prowadzili: Dominika Karbownik i Mateusz Grzębski
Zdjęcia: Julian Waszak, Mateusz Grzębski, Dominika Karbownik
Familijne podwórko u Hoffmanna – w okresie wakacyjnym Pracownia Integracji Międzypokoleniowej otwiera się również dla dzieci oferując cykl zajęć tematycznych, opiekunom zaś chwilę relaksu oraz możliwość skorzystania z naszej biblioteczki oraz zwiedzanie Galerii Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej. Dla najmłodszych przygotowaliśmy różnorodne zajęcia ruchowe, plastyczne oraz zabawy zespołowe. Zwiedzanie świata i odległych krajów, poznawanie starych gier i zabaw czy turniej rycerski to nieliczne z przygotowanych przez nas atrakcji. Zajęcia odbywać się będą w okresie wakacyjnym od lipca do połowy sierpnia w każdy wtorek w godz. 10:00-13:00, dla uczestników obowiązują zapisy. Warunkiem uczestnictwa na zajęciach jest obecność pełnoletniego opiekuna na terenie Kujawsko- Pomorskiego Centrum Kultury. Pracownicy nie przejmują opieki prawnej nad dziećmi w trakcie trwania zajęć.
W programie – stare zabawy naszych dziadków, budowa kapsuły czasu, budowa zabawek, budowanie zamku z kartonów, robienie zbroi z papieru i sukienek księżniczek, turniej rycerski, malowanie własnej tarczy, składanie pirackich czapek z papieru, robienie opaski pirackiej, robienie mieczy z balonów, budowa statku pirackiego z kartonów, zajęcia z origami, zabawy japońskie, makijaże, rzucanie lassem, rzucanie podkowami, robienie pióropuszy, taniec kowbojski, budowanie wigwamu, budowanie totemu, gry i zabawy westernowe, eksperymenty naukowe, budowa robotów z odpadów (butelki, puszki) i kształtowanie myśli ekologicznej.