II Wojewódzki Konkurs Zespołów Wokalnych „Jednym Głosem”, fotorelacja
14 kwietnia 2023 w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim odbył się II Wojewódzki Konkurs Zespołów Wokalnych „Jednym Głosem”. Młodzi wokaliści zmierzyli się z szeroko pojętym repertuarem rozrywkowym śpiewając w jedno i wielogłosie przy akompaniamencie instruktorów oraz własnym. Poniżej prezentujemy protokół rozstrzygnięcia konkursu.
II Wojewódzki Konkurs Zespołów Wokalnych „Jednym Głosem”
Protokół rozstrzygnięcia konkursu
Komisja konkursowa w składzie:
- Marta Haliniak – wokalistka, dyrygentka, animatorka kultury, kierowniczka Działu Artystycznego Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy,
- Ewa Quiring-Korczak – specjalistka do spraw organizacji imprez z Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim, - Filip Czarnecki – wokalista, muzyk sesyjny, trener wokalny, terapeuta głosu.
Po dokonaniu oceny 4 występów w kategorii I oraz 2 występów w kategorii II postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii I
Wyróżnienia nie przyznano.
Nagrodę ex aequo otrzymują: Zespół Rajskie Nutki i Zespół Czarny Kot
W kategorii II
Wyróżnienia nie przyznano.
Nagrodę otrzymuje Studio Piosenki „Junior”
Jury postanowiło również przyznać nagrodę specjalną dla Zespołu Black Diamonds za pracę włożoną w przygotowanie i wykonanie rozbudowanego akompaniamentu.
Nagrody rzeczowe w postaci zbiorów nut do utworów rozrywkowych w aranżacji na zespoły wokalne ufundowali Wojewoda Kujawsko-Pomorski pan Mikołaj Bogdanowicz oraz Starosta Powiatu Bydgoskiego pan Wojciech Porzych. Nagrody finansowe ufundowało Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Kryteria Oceny:
- Intonacja,
- Dykcja (z uwzględnieniem wieku),
- Spójna barwa zespołu,
- Poziom opanowania repertuaru,
- Interpretacja (zrozumienie śpiewanego tekstu),
- Ogólny wyraz artystyczny.
Jednocześnie Jury pragnie zwrócić uwagę na prezentowany przez uczestników Konkursu wysoki poziom artystyczny. Ogromną radością napawa zarówno Organizatorów jak i Jurorów fakt, iż w dobie komputeryzacji wciąż możemy liczyć na występy młodych artystów z muzyką na żywo.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę instruktorów i nauczycieli, którzy przygotowali swoich podopiecznych do dzisiejszych występów. Bez Państwa zaangażowania nie byłoby dzisiaj z nami tylu wspaniałych, świadomych, młodych muzyków. Jesteśmy pełni uznania dla instruktorów i młodych artystów, którzy zdecydowali się wystąpić bez wykorzystania gotowych podkładów muzycznych.
Żywimy przekonanie, że wykonywanie utworów muzycznych z tzw. żywym akompaniamentem, a cappella czy nawet z wykorzystaniem własnego ciała jako instrumentu perkusyjnego (klaskanie, tupanie, pstrykanie) daje pole do szerszego rozwoju muzycznego i nieskrępowanej interpretacji, na co nie zawsze można sobie pozwolić wybierając podkład muzyczny.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów.
Na tym protokół zakończono.
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z konkursu.