ONE (Wenus, d’Arc, Monroe) i TY – fotorelacja

8 marca Pracownia Integracji Międzypokoleniowej KPCK przygotowała dla Pań (i nie tylko) wydarzenie „ONE – Wenus, d’Arc, Monroe i Ty” czyli Święto Kobiet w Salonie Hoffman. O „Niebieskich Strefach” opowiedziała nam Aneta Okoniewska reprezentująca Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy. Wykłady „Panie aktywne, bardzo dojrzałe, niezwykłe, wspaniałe” oraz „Warzywo prawie narodowe” (o potędze ziemniaka!) Mirosława Kierblewska również WSSE w Bydgoszczy. O różnych zagrożeniach i o tym jak się przed nimi bronić w prelekcji „Akcja Bezpieczna Kobieta” opowiedział asp. Szymon Porażyński, Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, Zespół Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz – Szwederowo. Karolina Kramkowska z Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń przygotowała wykład „Kobiety – opiekunki. Podwójna rola w obliczu demencji”. Najwięcej pytań padło na okoliczność ostatniej prelekcji pt. „Pierwsza pomoc w sytuacji zawału u kobiet” którą przygotował Andrzej Pyszka z Firmy SEKA SA. Chętni mogli skorzystać z okazji i poćwiczyć pierwszą pomoc na fantomie. Oprócz wykładów przygotowaliśmy liczne punkty konsultacyjne. Bezpłatny pomiar poziomu cukru we krwi i ciśnienia prowadziła Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy wraz z Vitalabo Laboratoria Medyczne Sp. z o.o.

Bezpłatne badanie uszu i słuchu prowadziła Firma AMPLIFON POLAND Sp. z o.o. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy edukował w zakresie praw konsumenta. Firma Promedica Care Sp. z o.o. przygotowała ofertę dotyczącą pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech oraz usług opiekuńczych dla Seniorów w Polsce. W czasie wydarzenia można było wypróbować wibroterapię na fotelu masującym Poradnii Vitberg z Bydgoszczy. Firma SEKA SA proponowała bezpłatne szkolenia komputerowe dla osób powyżej 50 roku życia. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu promował Regionalne Centrum Informacji Senioralnej. W czasie trwania imprezy można było bezpłatnie skorzystać z stylizacji fryzur Zespołu Szkół Nr 1 im. Bartłomieja z Bydgoszczy, Salonu Mody Hanna oraz porad kosmetycznych Krystyna Ryska Studio Stylizacji, Wizażu i Charakteryzacji. Każda z Uczestniczek otrzymała słodki upominek.

Wydarzenie trwało od 10:00 do 13:00 – wstęp był wolny, zarówno na część wykładową jak i na punkty konsultacyjne. Wydarzenie było objęte patronatem medialnym Ogólnopolskiego Magazynu Głos Seniora z Krakowa.

Jeszcze raz pięknie wszystkim Paniom dziękujemy za udział w imprezie pomimo tak dynamicznej i niesprzyjającej pogodowej aury! Do zobaczenia za rok!

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego