Poranna Kawka czyli E-Biblioteka Seniora – odcinek 5

Dzień dobry! Zapraszamy na Poranną Kawkę czyli E-Bibliotekę Seniora.

Poniedziałkowe podcasty prowadzą dla Państwa dr Marta Kładź-Kocot i dr Mirosław Gołuński, których pewnie pamiętacie z wykładów w Akademii Sztuk Wszelakich i Kujawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dzisiaj Doktor Mirek przygotowuje śniadanie i zaprasza Was na dłuższe niż dotąd posiedzenie przy kawie. Pierwszy czerwcowy podcast będzie poświęcony Teodorowi Parnickiemu, polskiemu pisarzowi, autorowi powieści historycznych oraz historyczno-fantastycznych. Miłego słuchania o poranku! Jak nie lubicie kawy zróbcie sobie do audycji herbatkę.

Mirosław Gołuński, adiunkt w Katedrze Literatury Powszechnej i Komparatystyki na Wydziale Literaturoznawstwa UKW w Bydgoszczy. W swoich badaniach zajmuje się związkami między literaturą a historią, filozofią i wytwarzanymi w ich obrębie mitami, szczególnie interesuje go literatura polska od XIX do XXI w. oraz literatura popularna, zwłaszcza fantastyka. Autor książek: Mity w twórczości Teodora Parnickiego (2012) oraz Jerozolimskie piaski. Wyprawy krzyżowe w polskiej powieści historycznej (2019). Jest autorem ponad 40 artykułów, publikowanych w książkach i czasopismach. Lubi literaturę fantastyczną i nieustannie próbuje zrozumieć świat, któremu wciąż go zadziwia.

 

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
KPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego