O Salonie Hoffman

Salon Hoffman to obiekt zlokalizowany jest w samym centrum miasta przy pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy - w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury. Salon poświęcony jest znakomitemu polskiemu poecie Kazimierzowi Hoffmanowi (1928-2009), który swoje życie związał z Bydgoszczą. Chcemy aby było to miejsce na spotkania nie tylko z poezją ale z kulturą we wszelakich jej odmianach więcej o poecie również w serwisie: www.hoffman.kpck.pl

Salon składa się z dwóch poziomów. Sala główna to 83 m2 powierzchni, która pełni rolę wielofunkcyjną - jest salą wykładową, miejscem kameralnych koncertów, galerią, sceną teatralną, pracownią plastyczną. Dowolna możliwość aranżacji przestrzeni, ustawienia widowni, regulacji dopływu światła naturalnego, pozwala dostosować obiekt, do potrzeb organizowanych wydarzeń, dla grup do 90 osób. Funkcjonalność salonu zwiększa antresola (37 m2), skomunikowana windą i klatką schodową. Może stanowić dodatkową przestrzeń w przypadku większych grup lub
uzupełnienie parteru jako np. serwis kawowy. Poczęstunek zgodnie z życzeniem realizujemy samodzielnie, przy współpracy ze sprawdzonymi firmami cateringowymi lub pozostawiamy po stronie wynajmującego. W okresie wiosenno-letnim do dyspozycji gości udostępniamy również dziedziniec. Do obiektu prowadzą 3 niezależne wejścia pozbawione barier architektonicznych (bezpośrednio z ulicy, przez budynek KPCK oraz z dziedzińca / parkingu).

Dodatkowym atutem oferty jest możliwość uzupełnienia wynajmu o prelekcje tematyczne dotyczące regionu i oprowadzanie po Bydgoszczy (działania realizowane przez Pracownię Dziedzictwa Kulturowego KPCK). Współpracujemy z hotelami, restauracjami i instytucjami kultury, wskazując atrakcyjne elementy uzupełniające w korzystnej cenie.

Możliwości

Salon Hoffman to łącznie 120 m2 powierzchni użytkowej (parter: 83 m2, antresola: 37 m2) Istnieje możlwość dowolnego ustawienia siedzisk. Dysponujemy krzesłami z obiciem, fotelami, pufami. Istnieje możliwość dostawienia stołów prostokątnych i stolików okrągłych. Posiadana przez nas scena jest modułowa - co umożliwia różne warianty ustawienia i umiejscowienia na sali (6 sztuk 1 m × 2 m). Ponadto na wyposażeniu posiadamy: zwijany elektrycznie ekran 3,9 m × 2,4 m wraz z projektorem WUXGA (1920 × 1200), 5 000 lumenów – stałe umiejscowienie, dodatkowy projektor i ekran mobilny oraz telewizor NEC 42 cale (np. do projekcji na antresoli). Projekcja równoległa lub rozłączna. Nagłośnienie 2 × 1 000 watt, na bazie konsolety cyfrowej, mikrofony przewodowe i bezprzewodowe.

Salon Hoffman jest blisko odbiorców

Salon Hoffman zlokalizowany w centrum miasta – 300 m od Starego Rynku. Obiekt jest doskonale skomunikowany ze wszystkimi dzielnicami Bydgoszczy (pętla autobusowa przy placu Kościeleckich, 2 minuty od przystanków przy Wałach Jagiellońskich, sąsiedztwo ronda Bernardyńskiego - przystanek tramwajowy). Posiadamy własny parking na 20 aut, w odległości 270 metrów od naszej siedziby znajduje się wielopoziomowy parking.

 


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01