Kilka spekulacji na temat zjawisk psychotronicznych, tzw. nadnaturalnych – spotkanie z Pawłem Bórkowskim, fotogaleria

Pewnie niejeden pisarz, twórca horrorów, thrillerów czy literatury science fiction chciałby uczestniczyć w takim wydarzeniu jak odesłanie bytu nadprzyrodzonego tam skąd przybył. Jak w tym przypadku rozumieć „skąd”? Badacze zjawisk psychotronicznych, popularnie określanych parapsychicznymi, nadprzyrodzonymi i nadnaturalnymi, posiadają wiele teorii.

Ciekawe spotkanie na ten temat, z cyklu  …i żeby się spotkać i pogadać, odbyło się w KPCK 10 czerwca 2023 roku, pn. Wywiad z wampirem, a właściwie ich pogromcą – czyli Pawłem Bórkowskim, świeckim egzorcystą; prowadzenie: Alicja Dużyk. W tytule nawiązaliśmy do filmu z 1992 roku, „Wywiad z wampirem”, w reżyserii Neila Jordana.  Zastanawialiśmy się: Czy zbiorowa świadomość aglomeracji ma wpływ na byty pierwotnie „zamieszkujące” dany obszar? Co robić gdy istota astralna zaczyna nadmiernie oddziaływać na nasz wymiar?

Paweł Bórkowski – po zmroku: konsultant z zakresu psychotroniki, specjalista bezpieczeństwa energetycznego i mentalnego. Egzorcysta świecki. Za dnia: game designer, pasjonat fantastyki naukowej lat 50’ – 90’ minionego wieku oraz gier bitewnych.

Zapraszamy do zapoznania się w fotogalerią


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01