Kategoria
Forma
każdy
dzieci
Szukaj

Babcina Księga Bajek

Odcinki: 10 Graj

KOS - Nagroda Poetycka im. Kazimierza Hoffmana

Konkurs adresowany jest do autorów, którzy w roku poprzedzającym wydali swój tom poetycki. Ma na celu promocję wyróżniających się poetów i ich twórczości oraz najbardziej uznanego bydgoskiego poetę, patrona konkursu Kazimierza Hoffmana.
Odcinki: 1 Graj

Wystawy

W ramach Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy działa Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej zajmująca się promocją lokalnych twórców w tym organizacją wystaw w Salonie Hoffman
Odcinki: 6 Graj

Literatura w centrum

Literatura w centrum to cykl spotkań z autorami poezji i prozy z województwa kujawsko-pomorskiego. Cykl realizowany przy współpracy z Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich.
Odcinki: 5 Graj

Hej maluszku, nadstaw uszka!

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w formie spotkań online. Oparte są na poradnictwie metodycznym „Hej Maluszku, nadstaw uszka! Marsz z bębenkiem”.
Odcinki: 53 Graj

Czy ten koncert to nie u Was?

Cykl ma na celu promowanie młodych artystów z regionu wykonujących muzykę autorską lub covery w autorskich, nowatorskich aranżacjach. Koncerty odbywają się na żywo w Salonie Hoffman, a także są transmitowane online. Cykl jest otwarty dla młodych artystów dlatego zachęcamy do kontaktu z Pracownią Muzyki w celu przedstawienia swojej twórczości.
Odcinki: 14 Graj

ARS

Materiały wideo związane z Ogólnopolskim Przeglądem Artystycznego Ruchu Seniora "ARS". Materiały metodyczne powstały przy współpracy z partnerami: Centrum Kultury Browar B. we Włocławku, Fundacją Farbiarnia oraz Stowarzyszeniem Manko. Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zadanie Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Odcinki: 21 Graj

„O czym szumią wierzby”- audiobook w odcinkach

O czym szumią wierzby to powieść dla dzieci, która powstała w 1908 roku. Zwierzęcy bohaterowie książki uosabiają ludzkie wady i zalety, podobnie jak ludzie mają swoje pasje i poglądy przyjaźnią się i różnią między sobą. Audiobook zrealizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy czyta Marta Wierzbiańska, autorką ilustracji jest Daria Wojnicka.
Odcinki: 12 Graj

„Nasza mama czarodziejka"- audiobook w odcinkach

Czy Twoja mama ceruje ubrania wielkoludom, reperuje księżyc, pierze chmury? Czy Twoja mama jest czarodziejką? Jesteśmy pewni, że tak! Zapraszamy na książkę Joanny Papuzińskiej, którą prezentuje Emilia Malczyk.
Odcinki: 8 Graj

„Były sobie włochatki" - przedstawienie online w odcinkach

Bohaterami historii są lalki - Włochatki, mieszkańcy KPCK-owego strychu. Przeżywają niesamowite i rozmaite przygody codziennego życia, przepełnione tajemnicą, zagadkami i niekiedy dreszczykiem. Ich opowieści są zawsze podsycane dobrym humorem i mądrymi radami, a co najważniejsze morałem. Nowe odcinki pojawiają się raz w miesiącu.
Odcinki: 9 Graj

Spotkania z Historią u Hoffmana

Cykliczne, otwarte wykłady o tematyce historycznej odbywają się w Salonie Hoffman od grudnia 2015 roku. Prelegenci podejmują tematy dotyczące Bydgoszczy oraz historii powszechnej.
Odcinki: 12 Graj

Teatr w pudełku

„Teatr w pudełku" to inscenizacje klasyki literackiej. Poprzez wykorzystanie techniki papierowego teatrzyku prezentujemy bajki Krasickiego, Mickiewicza, La Fontaine i Ezopa. 
Odcinki: 13 Graj

Teatr w ciemnym pokoju

Cykl edukacyjno-teatralny, w którym w konwencji teatru cieni prezentujemy fragmenty bestsellerowych powieści, przeważnie lektur szkolnych dla dzieci i młodzieży, które mają zachęcić widzów do przeczytania całej powieści.
Odcinki: 10 Graj

Mini Domowy Teatr KPCK

Cykl przedstawień teatralnych wraz z omówieniem warsztatowym. W każdym odcinku prowadząca Wioleta Górska Nowik udowadnia, że nie trzeba mieć pięknych kukieł teatralnych - wystarczy odrobina wyobraźni aby zwyczajne przedmioty wokół nas stały się bohaterami wciągających opowieści.
Odcinki: 19 Graj

Poranna kawka czyli e-biblioteka seniora

Podcast literacki, w którym dr Marta Kładź-Kocot i dr Mirosław Gołuński opowiadają o książkach, które warto przeczytać.
Odcinki: 74 Graj

Latający Uniwersytet Każdego Wieku

Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek do uczestnictwa w spotkaniach z nauką i kulturą w formie wykładów on-line
Odcinki: 59 Graj

Edith Nesbit „Poszukiwacze skarbu”, audiobook w odcinkach

Audiobook w odcinkach opowiadający o sześciorgu rodzeństwa, które chcąc pomóc ojcu i odmienić swój los szukają skarbu!
Odcinki: 14 Graj

Warsztaty „Sztuka ludowa pod strzechą”

Warsztaty „Sztuka ludowa pod strzechą” Moniki Białkowskiej, to cykl spotkań podczas których prowadząca dzieli się swoją pasją tworzenia i miłością do sztuki ludowej. Krok po kroku uczestniczymy w procesie przygotowania ikony aż po finalne dzieło. Projekt powstał przy współpracy z Fundacją Tu Kultura.
Odcinki: 5 Graj

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego