25 kwietnia 2024 (czwartek) godz. 09:00

Bydgoski Festiwal Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana uczniów szkół podstawowych, pn. „Wybieramy mistrzów pięknego czytania grodu nad Brdą”- XII edycja

Przed nami dwunasta edycja Bydgoskiego Festiwalu Pięknego Czytania kierowana do uczniów szkół podstawowych Bydgoszczy i regionu. Uczestnicy festiwalu rywalizować będą o tytuł mistrza i wicemistrza Pięknego Czytania grodu nad Brdą. Zwycięzcy zostaną uhonorowani statuetką bydgoskiej Łuczniczki. Konkurs ma na celu popularyzację książki i czytelnictwa, w tym literatury polskiej  i regionalnej, rozwijanie aktywności czytelniczej młodzieży, propagowanie idei pięknego czytania. Pomysłodawczynią i spiritus movens wydarzenia jest Jolanta Roszczyk-Niwińska – bibliotekarka, podróżniczka, społeczna, inicjatorka lokalnych i ogólnopolskich akcji, a także autorka i fotograficzka.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Półfinał odbędzie się we wtorek 23.04.2024, o godz. 9.00 w Zespole Szkół Budowanych im. Jurija Gagarina w Bydgoszczy, przy ul. Jana Pestalozziego 18. Z kolei na finał zapraszamy w czwartek 25.04.2024, o godz. 9.00 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, przy pl. Kościeleckich 6.

Patronem wydarzenia jest Kazimierz Hoffman (1927-2009), wybitny bydgoski poeta, m.in. laureat nagrody Polskiego PEN Clubu za całokształt twórczości (2005), www.hoffman.kpck.pl.

Festiwal został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Organizatorem festiwalu jest FUNDACJA BOOKCROSSING POLSKA, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Zespól Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

Do pobrania:

1. KORNEL MAKUSZYŃSKI

2. OLGA TOKARCZUK

3. MARTA SOBIECKA

4. RYSZARD KAPUŚCIŃSKI

 

Regulamin Festiwalu

OŚWIADCZENIE.

 KARTA ZGŁOSZENIA

 


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01