15 czerwca 2023 (czwartek) godz. 20:15

Bydgoski Trójkąt Literacki 2023: Slam poetycki

Chętnych zapraszamy do udziału w slamie turnieju poetyckim, w którym może wystąpić każdy  wystarczy zgłosić się na: tupotpoetycki@gmail.com

Uczestnik ma 3 minuty • nie używa rekwizytów ani muzyki • prezentuje własny tekst w dowolnej formie (można go prezentować, czytając z kartki, urządzenia mobilnego, recytować z pamięci, improwizować).

Turniej składa się z trzech części: w pierwszej występują wszyscy zgłoszeni, do półfinału przechodzą cztery osoby, do finału dwie.

O tym jak przebiega wieczór, kto przechodzi dalej i zgarnia nagrodę, decyduje publiczność.

Prowadzenie: Zuzanna Szmidt

Zuzanna Szmidt – urodzona w Warszawie, związana z Bydgoszczą. Jej przygoda ze slamem poetyckim rozpoczęła się w roku 2012, występowała lokalnie (W-wa) oraz „podróżując po całej Polsce”. Performowała na Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego (2016, 2017). Prowadziła slamy w Łodzi, w tym jeden w ramach projektu Plusk Słowa, od ośmiu lat tworzy wydarzenie pod marką TUPOT POETYCKI w siedzibie MÓZG Foundation. Prowadzi warsztaty kreatywnego pisania i spoken-word, głównie dla młodzieży, ale ma także na swoim koncie moderowane przez Fundację Bez Nazwy spotkania z męskimi grupami z zakładu karnego. Na co dzień zajmuje się promocją kultury, koordynacją projektów artystycznych. Jest promotorką slamów poetyckich w Polsce (SLAM.ART.PL). Pracuje nad wydaniem pierwszej publikacji. Uwielbia czytać na głos.

Fot. Krzysztof Paw

Organizatorzy: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, we współpracy z Fundacją Bookcrossing Polska, księgarniami Gratka i Toniebajka oraz wieloma innymi podmiotami. 


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01