30 stycznia 2020 (czwartek) godz. 18:00

Z cyklu „Portrety”: Ignacy Bulla. Prowadzenie: Urszula Guźlecka

PORTRETY – to cykl spotkań odbywających się w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury, poświęconych ludziom kultury, nauki, sportu i życia społecznego, którzy wywarli wpływ na rozwój i wizerunek naszego regionu. Wydarzenie realizowane jest wspólnie z dziennikarką Urszulą Guźlecką, autorką filmów, programów radiowych i telewizyjnych. Podczas spotkania porozmawiamy z zaproszonymi gośćmi i zaprezentujemy 30 min. film o bohaterze wieczoru autorstwa Urszuli Guźleckiej, wyprodukowany przez TVP3 Bydgoszcz.

Ignacy Bulla – absolwent Państwowego Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszcz oraz Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom obronił w 1967 roku w pracowni prof. Jacka Pugeta i Magdaleny Więcek. Malarz, grafik, rzeźbiarz i satyryk, ministerialny rzeczoznawca w dziedzinie malarstwa współczesnego, a także współzałożyciel (wraz z Michałem Kubiakiem i Januszem Bałdygą) Grupy Bydgoskiej – Galerii 1+X. Autor wielu wystaw indywidualnych oraz uczestnik 45 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu oraz w prywatnych kolekcjach na całym świecie. Uhonorowany medalem im. Jerzego Sulimy Kamińskiego w dziedzinie sztuk plastycznych i „Szelągiem Bydgoskim” – medalem przyznany za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury i sztuki. Ignacy Bulla jest uznawany za jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich portrecistów – portrety jego autorstwa można podziwiać między innymi w holu głównym Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Wstęp wolny.

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
KPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego