19 czerwca 2024 (środa) godz. 18:00

Emilia Pawłowska akustycznie – koncert

Wystąpią: Emilia Pawłowska – wokal, Igor Nowicki – piano, Maciej Olesiński – gitara akustyczna, Tomasz Skrętkowski – instrumenty perkusyjne. Obecna będzie poetka, autorka tekstów Alina Rzepecka. Podczas koncertu artystka zaprezentuje wybrane utwory z albumu Czas nas uczy pogody oraz  z autorskiego albumu Niebo nad jeziorem.

Emilia Pawłowska śpiewa, komponuje, tworzy przestrzeń do rozmów o wrażliwości. W 2019 roku nagrała płytę Czas nas uczy pogody, na której znalazły się autorskie interpretacje polskich przebojów w aranżacjach Roberta Wiórkiewicza. Płyta zdobyła wielu fanów i została doceniona przez media. W 2021 roku przy współpracy m.in. z Adamem Lemańczykiem i zaprzyjaźnionymi poetkami Anną Szucą i Aliną Rzepecką nagrała płytę Niebo nad jeziorem, która została wydana przez wydawnictwo SOLITON.

Niebo nad jeziorem jest niezwykle osobistym, poetyckim wyzwaniem i ciekawie opracowanym, muzycznym objawieniem kompozytorskim. Utrzymane z nostalgicznym nastroju kompozycje Emilii Pawłowskiej i Adama Lemańczyka stanowią mocne, emocjonalne odniesienie do poezji Anny Szucy i Aliny Rzepeckiej. Jest w tej sesji sporo »jazzowej kobiecości«, która może być wypełnieniem każdego nastroju. Precyzyjnie zaaranżowane brzmienie jest ważnym atrybutem nagrania i staje się równoważną strukturą całej tej pięknej, poetycko-muzycznej opowieści” (Dionizy Piątkowski, jazz.pl)

Wstęp wolny


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01