26 marca 2020 (czwartek) godz. 09:30

Finał Festiwalu Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana

Szanowni Państwo,

przewidziany na 26 marca 2020 Finał X edycji bydgoskiego Festiwalu Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana został, z uwagi na sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronowirusa, odwołany. Wszelkich informacji do do późniejszych festiwalowych działań udziela główny jego organizator: Fundacja BookCrossing Polska. Uczestników serdecznie przepraszamy, i mamy na dzieję do zobaczenia już wkrótce.

Mający formę konkursową Festiwal kierowany jest do uczniów klas 6–8 szkół podstawowych z Bydgoszczy i regionu. 26 marca finaliści walczyć będą o statuetkę bydgoskiej Łuczniczki dla Mistrza i Wicemistrza Pięknego Czytania. Powołane przez organizatora jury oceni poprawność czytania tekstów, intonację, płynność, dykcję i interpretację tekstu.

Celem konkursu jest odkrywanie i promowanie młodych talentów, inspirowanie młodzieży do rozwijania zainteresowań czytelniczych, a w szerszym kontekście popularyzowanie książek, w szczególności literatury polskiej oraz promowanie twórczości autorów województwa kujawsko-pomorskiego, w tym Kazimierza Hoffmana, znanego i cenionego bydgoskiego poety – patrona festiwalu.

Organizator: Fundacja BookCrossing Polska, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Zespół Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina w Bydgoszczy. Patron honorowy: Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski. Patroni medialni: Polskie Radio PiK, „Gazeta Pomorska”, „Gazeta Wyborcza”.

Publiczność mile widziana, wstęp wolny.

Poniżej dokumenty do pobrania dla osób chcących wziąć udział w konkursie:

– regulamin: Regulamin Festiwal Pieknego Czytania

– karta zgłoszenia: Karta Zgloszenia Festiwal Pieknego Czytania

– oświadczenie: OSWIADCZENIE Festiwal Pieknego Czytania

– teksty obowiązujące w konkursie:
Tekst 1 MALGORZATA MUSIEROWICZ

Tekst 2 BARBARA KOSMOWSKA
Tekst 3 MARIUSZ SZCZYGIEL
Tekst 4 OLGA TOKARCZUK

– plakat wydarzenia:

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego