7 maja 2021 (piątek) godz. 16:00

Hej maluszku nadstaw uszka (sez. 4) „Marsz z bębenkiem”: nauka gry na flecie prostym

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zapraszamy do udziału online w warsztatach umuzykalniających. W tym odcinku będziemy uczyć się gry piosenki na flecie prostym (a w kolejnych: na marakasach oraz trójkącie).

Oglądaj online po godz. 16:00 na www.kpck.pl oraz www.facebook.com/kpck.bydgoszcz

Zajęcia oparte są na poradnictwie metodycznym „Hej Maluszku, nadstaw uszka! Marsz z bębenkiem”. Poradnictwo metodyczne „Hej Maluszku, nadstaw uszka!” skierowane jest do nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych, instruktorów zajęć umuzykalniających i rodziców, którym chcielibyśmy przybliżyć metodę pracy z partyturą obrazkową. Każde wydanie oparte jest na jednej prostej piosence. Poradnictwo zawiera nuty utworu wraz z akordami do akompaniamentu, wzory partytur obrazkowych do nauki tekstu, wzory partytur do nauki gry na instrumentach muzycznych solo, w duecie oraz trio, w trzech poziomach trudności, a także obrazki i kolorowanki do stworzenia własnej partytury obrazkowej. Poradnictwo można kupić również z płytą CD, na której zawarte są wszystkie materiały dostępne w wersji papierowej, a także nagranie piosenki oraz podkłady muzyczne z linią melodyczną i bez. W obecnej chwili dostępne są dwa wydania poradnictwa:
1. „Hej Maluszku, nadstaw uszka! Dzwoneczkowy kulig”
2. „Hej Maluszku, nadstaw uszka! Marsz z bębenkiem”

Zachęcamy do zakupu „Hej Maluszku, nadstaw uszka!” w siedzibie KPCK w cenie 10 zł lub 15 zł z dołączoną płytą CD.

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego