25 czerwca 2023 (niedziela) godz. 10:00

Jarmark Świętojański

Na świętego Jana, jak każe tradycja „u wody”, na Wyspie Młyńskiej odbędzie się znów Jarmark Świętojański. Organizowany od lat przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy dla nietuzinkowych twórców i rękodzielników, bydgoszczan oraz gości. 

Sztuka ludowa, rękodzieło, wyroby artystyczne, jadło i napitek będą królowały 25 czerwca, w godzinach od 10.00 do 18.00 w tym jednym z najpiękniejszych zakątków naszego miasta. Będzie można nacieszyć oko i zakupić bezpośrednio od twórców piękne regionalne hafty, koronki, wyroby z wikliny, ceramikę, rzeźbę, plastykę obrzędową, ptaszki i zabawki tworzone przez mistrzynie i mistrzów w swoim fachu. Nie tylko amatorzy tradycji znajdą coś dla siebie, przyjaciół i pociech. Niezwykła biżuteria, ozdoby, przedmioty użytkowe, do wystroju wnętrz, ceramika artystyczna, zabawki, przytulanki, naturalne kosmetyki, wytwory ludzkich rąk, niepowtarzalne, z duszą, tworzone z materiałów ludziom przyjaznych, wszystko co zawiera się w hasłach etno- i ekodizajn. Z pustymi rękami nie odejdą też koneserzy staroci i dobrej książki.

Dla smakoszy będą polskie i litewskie wędliny, chleby, sery, przyprawy i zioła, mnóstwo słodkości świata, nasze domowe wypieki, rzemieślnicze piwo. Niektórych twórców będzie można podejrzeć przy pracy i wziąć udział w zaimprowizowanych warsztatach.

Na scenie towarzyszyć będzie Państwu na ludowo Ziemia Bydgoska, a do tańca porwą – bydgoska Kapela Podwórkowa Cynamony i rockowo-bluesowy zespół Sztof.

Wszystkich gorąco zapraszamy, warto spędzić tę niedzielę z nami na Wyspie Młyńskiej. 

Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Partnerem wydarzenia jest Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01