17 lutego 2023 (piątek) godz. 18:00

Jazz u Hoffmana: Profesor Jazz, Biskupski/Maseli/Nadolny Trio

Przekorna nazwa koncertu jest ukłonem wobec samego zjawiska jakim jest Jazz – „profesor”, który niejedną już gwiazdę wypuścił spod swoich skrzydeł. Zespół tworzą utytułowani artyści i pedagodzy, których uczniowie wielokrotnie zaistnieli na scenach polskich i zagranicznych. Muzykę, którą podczas koncertu w Salonie Hoffman Trio zaprezentuje, muzycy nazywają nową, odkrywczą i progresywną.

Bernard Maseli, wibrafonista, wykładowca, producent muzyczny. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Zadebiutował w 1985 roku w zespole Walk Away, był członkiem Young Power, utworzył The Globetrotters, grał w duetach z pianistą Zbigniewem Jakubkiem i wibrafonistą Ireneuszem Głykiem. W 1995 roku rozpoczął, trwającą do dziś, współpracę z Krzysztofem Ścierańskim. Występował i nagrywał m.in. z Urszulą Dudziak, Lorą Szafran, Anną Serafińską, Katarzyną Klich, Anną Marią Jopek, Stanisławem Soyką, Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Preisnerem. W jego projektach brały udział gwiazdy światowego jazzu, m.in. Mino Cinelu, Bill Bruford, Mike Stern, Frank Gambale, Eric Marienthal, Steve Logan, Paul Wertico.

Piotr Biskupski, perkusista, pedagog, autor dwóch podręczników perkusyjnych, publicysta. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Współpracował m.in. z Hanną Banaszak, Edytą Geppert, Kasią Kowalską, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim oraz wieloma artystami zagranicznymi. Nagrał ponad czterdzieści płyt. Prowadzi klasę perkusji w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, wykłada na licznych kursach perkusyjnych i jazzowych. Odznaczony Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Grzegorz Nadolny, kontrabasista, pedagog, publicysta. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie kontrabasu dr. Zbigniewa Wrombla. Współpracuje z czołówką polskich muzyków, nie tylko jazzowych, współdziałał też z licznymi wykonawcami z zagranicy, takimi jak m.in. Dirk Engelhard, Uli Orth, Marque Lowenthal, David Gołoszczokin. Uprawia muzykę, która stoi na pograniczu różnych stylów, posiadającą jednak silny jazzowy rdzeń. Jest również autorem cyklu koncertów prezentujących dokonania środowiska akademickiego Bydgoska Akademia Jazzu

Bilety w cenie 35 zł dostępne w kasie KPCK w godz. 8.00-16.00 i/lub bezpośrednio przed wydarzeniami oraz na biletyna.pl


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01