12 października 2018 (piątek) godz. 19:00

Julia Doszna – koncert muzyki łemkowskiej

Julia Doszna to znakomita artystka, pieśniarka wykonująca utwory inspirowane muzyką ludową. Śpiewała od dzieciństwa. Przez wiele lat związana była z zespołem Łemkowyna, z którym występowała m.in. w Polsce, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.  W jej śpiewie obecne są charakterystyczne dla łemkowskiej melodyki czardaszowe rytmy, przeciągania i zawodzenia, wykonuje również pieśni cygańskie, rumuńskie i chorwackie. Niejednokrotnie była gościem przeglądów i festiwali prezentujących kulturę mniejszości narodowych i etnicznych.

Na występ tej wyjątkowej artystki zapraszamy w piątek, 12 października 2018 o godz. 19.00 do Salonu Hoffman Kujawsko-Pomorssiego Centrum Kultury. Koncert odbędzie się po wernisażu Roberta Werbanowa, który zaprezentuje zestaw fotografii ukazujące wschodnio-słowiańską kulturę (więcej informacji tutaj). Wstęp na koncert 15 zł – bilety do nabycia w siedzibie KPCK od 21.09.2018.

 

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
KPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego