15 marca 2024 (piątek) godz. 18:00

Czy ten koncert to nie u Was?: Malwina Paszek Solo

Zapraszamy serdecznie na koncert koncert Malwiny Paszek promujący jej solową płytę pt. „Dziewuchy”. Album zawiera 10 kompozycji opartych na tradycyjnych pieśniach ludowych z kilku regionów Polski na lirę korbową, śpiew i elektronikę. Należą do nich przede wszystkim Wielkopolska Południowa, Pałuki, Kujawy i Lubelszczyzna. Elementem spajającym jest temat: pieśni kobiet, ich historie opowiedziane przez nie same lub w ich imieniu.

Po koncercie będzie możliwy zakup płyty „Dziewuchy” w cenie 40 zł.

Malwina Paszek – muzyk, multiinstrumentalistka (lira korbowa, akordeon, karimba, cytra i fortepian, fujara słowacka), śpiewaczka. Wykonuje pieśni tradycyjne z Ukrainy, Białorusi, wschodniej Polski oraz rodzimej Wielkopolski i terenów pogranicznych (Pałuki, Biskupizna, Krotoszyńskie). Współpracuje m.in. z Muzeum Regionalnym w Wągrowcu wykorzystując materiały z badań terenowych z lat 60” XX w. (pieśni pałuckie). Ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu w 2011 roku. Jej pasją jest lira korbowa. Wykonuje muzykę współczesną, tradycyjną i barokową. Współpracuje z kompozytorami muzyki współczesnej. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2020 r. (Program „Kultura w sieci“ – realizacja cyklu Wideoporadnik Lirnika), Miasta Poznania – Stypendium „Poznań Wspiera“(2020). W ramach stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury (2021) zrealizowała solowy album pt. Dziewuchy. Od 2021 roku współtworzy zespół Domu Tramwajarza (produkcja wydarzeń, promocja, grafika).

www.malwinapaszek.pl, https://www.facebook.com/MalwinaPaszekMusic

Bilety w cenie: 15zł/os. do nabycia w kasie KPCK lub na biletyna.pl

Dzień później tj. 16 marca o godz. 12.00 zapraszamy  na warsztaty ze śpiewu ludowego prowadzone przez Malwinę Paszek. Cena biletu: 25 zł/os.


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01