5 lutego 2022 (sobota) godz. 19:00

Czy ten koncert to nie u Was?: Zuza Wiśniewska

Salon Hoffman KPCK. Bilety w cenie 10 zł/os. do nabycia w siedzibie KPCK lub na biletynie: kup tutaj

Ponownie, w ramach cyklu „Czy ten koncert to nie u Was?”, na scenie Salonu Hoffman gościć będziemy wyjątkową artystkę potrafiącą w wyjątkowy sposób ubrać swoje jak i cudze słowa w dźwięki.

Zuza Wiśniewska to wokalistka, ukuleleistka, autorka tekstów i muzyki pochodząca z Torunia. Laureatka wielu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych. Jej debiutancki album ,,Lusterka” jest zbiorem piosenek stanowiących komentarz na temat otaczającej rzeczywistości. Za pośrednictwem jej spojrzenia na świat słuchacz ma szansę zatopić się w poetycko-liryczną wizję relacji międzyludzkich, a także najważniejszych uczuć i emocji: miłości, nienawiści, radości czy smutku. Proste i wpadające w ucho piosenki utrzymane są w klimacie akustycznym, dzięki czemu doskonale podkreślają istotność słowa. Na płycie można usłyszeć zarówno skromne instrumentarium uzupełniające ukulele, czyli gitarę basową i cajon, jak również dźwięki instrumentów dobarwiających: fortepian, trąbkę czy akordeon. Jak podkreśla autorka, najważniejszym elementem albumu ,,Lusterka” są słowa, na które Wiśniewska zwraca szczególną uwagę.

Na scenie Salonu Hoffman Zuza Wiśniewska wykona kompozycje pochodzące z jej debiutanckiej płyty z towarzyszeniem zespołu.

Koncert będzie też transmitowany na żywo:

 

 


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01