5 lutego 2022 (sobota) godz. 19:00

Czy ten koncert to nie u Was?: Zuza Wiśniewska

Salon Hoffman KPCK. Bilety w cenie 10 zł/os. do nabycia w siedzibie KPCK lub na biletynie: kup tutaj

Ponownie, w ramach cyklu „Czy ten koncert to nie u Was?”, na scenie Salonu Hoffman gościć będziemy wyjątkową artystkę potrafiącą w wyjątkowy sposób ubrać swoje jak i cudze słowa w dźwięki.

Zuza Wiśniewska to wokalistka, ukuleleistka, autorka tekstów i muzyki pochodząca z Torunia. Laureatka wielu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych. Jej debiutancki album ,,Lusterka” jest zbiorem piosenek stanowiących komentarz na temat otaczającej rzeczywistości. Za pośrednictwem jej spojrzenia na świat słuchacz ma szansę zatopić się w poetycko-liryczną wizję relacji międzyludzkich, a także najważniejszych uczuć i emocji: miłości, nienawiści, radości czy smutku. Proste i wpadające w ucho piosenki utrzymane są w klimacie akustycznym, dzięki czemu doskonale podkreślają istotność słowa. Na płycie można usłyszeć zarówno skromne instrumentarium uzupełniające ukulele, czyli gitarę basową i cajon, jak również dźwięki instrumentów dobarwiających: fortepian, trąbkę czy akordeon. Jak podkreśla autorka, najważniejszym elementem albumu ,,Lusterka” są słowa, na które Wiśniewska zwraca szczególną uwagę.

Na scenie Salonu Hoffman Zuza Wiśniewska wykona kompozycje pochodzące z jej debiutanckiej płyty z towarzyszeniem zespołu.

Koncert będzie również transmitowany na żywo na kanale YouTube KPCK.

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego