18 października 2020 (niedziela) godz. 11:00

Książkowe dzieciaki – warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym

Warsztaty pracy z książką to aktywne spotkania dzieci z literaturą, a jednocześnie ze sobą nawzajem. Wymagają skupienia i zaangażowania, pobudzając równocześnie aktywność uczestników, stwarzając okazję do wspólnej pracy i zabawy. Warsztaty są pomocne w zrozumieniu świata przedstawionego w książkach, pomagają odczytać znaczenia opisywanych w nich wydarzeń, sprzyjają również zrozumieniu emocji bohaterów literackich, przyczyniają się do rozbudzania indywidualnych zainteresowań literaturą, budują postawę otwartości na nowe doświadczenia czytelnicze, a tym samym animują i promują czytelnictwo w ogóle.

Na warsztatach zaproponujemy atrakcyjne i dynamiczne działania powiązane z książką, wesprzemy młodych czytelników w pokonywaniu trudności językowych, zbudujemy w dzieciach i młodzieży przekonanie, że czytanie to norma. Wzmocnimy wewnętrzną motywację do czytania, dodamy wiary we własne możliwości czytelnicze. Poprowadzimy interesujące dyskusje i ciekawe rozmowy o książkach, przedstawimy książki bliskie życiu i doświadczeniu oraz oryginalne graficznie.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Bilety w cenie 10 zł (opłata dotyczy wyłącznie dzieci) do nabycia w siedzibie KPCK. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji udziela Emilia Malczyk –  emilia.malczyk@kpck.pl, tel. 662-060-024.

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego