25 maja 2021 (wtorek) godz. 18:00

L Spotkanie z Historią u Hoffmana: „Moja Przyjaciółka” z międzywojennego Żnina

Pięćdziesiąte, jubileuszowe Spotkanie z Historią poświęcone będzie „Mojej Przyjaciółce”, ogólnopolskiemu pismu kobiecemu wydawanemu w latach 1934–1939 w kilkutysięcznym wówczas Żninie. Dwutygodnik pod tym tytułem redagowany był w iście amerykańskim stylu, a drukowany w rekordowym nakładzie 250 tysięcy egzemplarzy. Dzisiejsza „Przyjaciółka” nie ma nic wspólnego z międzywojennym hitem żnińskich Zakładów Wydawniczych Alfreda Krzyckiego. Problematykę „Mojej Przyjaciółki” przybliży autorka książki na jej temat, doktor Katarzyna Wodniak z bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Na spotkanie zapraszamy 25 maja o godz. 18.00 do Salonu Hoffman KPCK (pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy), spotkanie będzie również transmitowane online na kanale Youtube KPCK. Możliwość zaproszenia Państwa do siedziby instytucji uzależniona będzie od sytuacji epidemicznej i związanymi z tym obostrzeniami. Liczba miejsc podczas wykładu jest ograniczona – zainteresowanych prosimy o zgłoszenie chęci udziału w spotkaniu pod numerem telefonu 52 585 15 01.  

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego