20 października 2021 (środa) godz. 09:00

„LEKcja w teatrze” – cykl warsztatowych, teatralnych spotkań dla grup zorganizowanych w wieku od 5 do 15 lat

Uczestnicy drugiego spotkania, pod nazwą „Skarpetkowy teatr”, bliżej zapoznają się z  pojęciem pacynki – lalki teatralnej.  Jak się ją „ożywia”?  Jakie są jej rodzaje? Jak ją wykonać? Na te pytania odpowiemy sobie w czasie warsztatów, które oprócz przekazania uczestnikom teatralnej wiedzy, dostarczą im wiele zabawy, m.in. w postaci zagadek i zadań aktorskich do wykonania na scenie. Każdy młody człowiek skonstruuje samodzielnie skarpetkową lalkę, która będzie miała możliwość opowiedzenia własnej historii za parawanem. Na koniec wydarzenia zaprosimy na  wspólne oglądanie i omówienie wystawy prac z II Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego pn. „Bawimy się lalkami” 2021. 

Zespół warsztatowy nie powinien przekroczyć 25 uczestników + max. 2 opiekunów. W zależności od kolejności zgłoszeń, zapisujemy pierwszą chętną grupę i, dostosowując się do ram wiekowych dzieci lub młodzieży, realizujemy program zajęć. Zajęcia będą się odbywały w Salonie Hoffman zgodnie z aktualnymi wytycznymi związanymi z pandemią Covid-19. Uczestnicy przynoszą ze sobą maseczki, luźny strój, miękkie zamienne obuwie oraz wodę do picia.

Wydarzenie adresowane jest do grup zorganizowanych. Forma warsztatów jest dostosowana do wieku zgłoszonych uczestników. Koszt udziału to 7 zł/osoby. Brak wolnych miejsc.

Jesteś zainteresowany warsztatami teatralnymi – zapraszamy do kontaktu: 52 585 15 02 wew. 120 lub mailowo: wioleta.gorska-nowik@kpck.pl.

 

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego