20 października 2021 (środa) godz. 09:00

„LEKcja w teatrze” – cykl warsztatowych, teatralnych spotkań dla grup zorganizowanych w wieku od 5 do 15 lat

Uczestnicy drugiego spotkania, pod nazwą „Skarpetkowy teatr”, bliżej zapoznają się z  pojęciem pacynki – lalki teatralnej.  Jak się ją „ożywia”?  Jakie są jej rodzaje? Jak ją wykonać? Na te pytania odpowiemy sobie w czasie warsztatów, które oprócz przekazania uczestnikom teatralnej wiedzy, dostarczą im wiele zabawy, m.in. w postaci zagadek i zadań aktorskich do wykonania na scenie. Każdy młody człowiek skonstruuje samodzielnie skarpetkową lalkę, która będzie miała możliwość opowiedzenia własnej historii za parawanem. Na koniec wydarzenia zaprosimy na  wspólne oglądanie i omówienie wystawy prac z II Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego pn. „Bawimy się lalkami” 2021. 

Zespół warsztatowy nie powinien przekroczyć 25 uczestników + max. 2 opiekunów. W zależności od kolejności zgłoszeń, zapisujemy pierwszą chętną grupę i, dostosowując się do ram wiekowych dzieci lub młodzieży, realizujemy program zajęć. Zajęcia będą się odbywały w Salonie Hoffman zgodnie z aktualnymi wytycznymi związanymi z pandemią Covid-19. Uczestnicy przynoszą ze sobą maseczki, luźny strój, miękkie zamienne obuwie oraz wodę do picia.

Wydarzenie adresowane jest do grup zorganizowanych. Forma warsztatów jest dostosowana do wieku zgłoszonych uczestników. Koszt udziału to 7 zł/osoby. Brak wolnych miejsc.

Jesteś zainteresowany warsztatami teatralnymi – zapraszamy do kontaktu: 52 585 15 02 wew. 120 lub mailowo: wioleta.gorska-nowik@kpck.pl.

 


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01