21 maja 2019 (wtorek) godz. 16:00

“Light graffiti” warsztaty multimedialne dla dzieci – wirtualne spotkania ruchu, dźwięku i obrazu

Serdecznie zapraszamy na do udziału w warsztatach dla dzieci w wieku 5-12 lat prowadzonych w grupach do 10 osób. Zajęcia te wykorzystują naturalną dziecięcą ciekawość i skłonność do intuicyjnego wyrażania siebie poprzez ruch, która jest też motorem aktywności artystycznej. Projekt pokazuje możliwości płynące z zastosowania nowych technik tworzenia na żywo różnorodnych, barwnych obrazów i dźwięków co jest jednocześnie okazją do wspaniałej zabawy. Godzinne warsztaty odbędą się 21 maja o godz. 16.00 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Wstęp 10 zł – bilety od 19.04.2019 do nabycia w siedzibie KPCK oraz na www.biletyna.pl.

W ramach spotkania proponujemy uczestnikom 2 formy:

  1. Instalacja, w której interakcja pomiędzy uczestnikiem a projekcją wideo następuje dzięki użyciu techniki “light graffiti”. Jest to autorska technika wideo, w której ślady światła są cyfrowo chwytane i zachowane w projekcji wideo, obrazy powstają więc pod wpływem ruchu. Program komputerowy śledzi ich ruchy przy pomocy kamery i prezentuje trajektorię poruszającego się ciała w projekcji wideo. Prowadzi to do tworzenia wirtualnych obrazów na żywo.
  2. Instalacja interaktywna integrująca ruch uczestnika z dźwiękiem, w której ruch ten jest filmowany i przekazywany do komputera. Komputer zamienia współrzędne przemieszczającego się ciała w dźwięk. W ten sposób uczestnik używając jedynie ruchu swojego ciała może intuicyjnie i bez teoretycznego przygotowania kształtować swój dźwiękowy performance.

Warsztaty poprowadzą Michał Osowski i Patrycja Lewandowska.

Michał Osowski – twórca interdyscyplinarny działający w Holandii i w Polsce. Studiował w Instytucie Sonologii (muzyka elektroakustyczna) w Królewskim Konserwatorium w Hadze i kompozycję w Konserwatorium Muzycznym w Rotterdamie, jak również techniki interaktywne w IRCAM w Paryżu. Specjalizuje się w tworzeniu interaktywnych systemów integrujących ruch fizyczny z dźwiękiem i projekcją wideo.

Patrycja Lewandowska – tancerka, choreografka, instruktorka tańca. Naukę rozpoczynała w Teatrze Tańca Gest w Bydgoszczy, ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na specjalizacji Choreografia i Techniki Tańca. Uczyła się w Studium Tańca Współczesnego MTT  przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Ukończyła studia podyplomowe na AWF w Warszawie gdzie doskonaliła swoje umiejętności w jodze i technikach relaksacyjnych.


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01