25 listopada 2021 (czwartek) godz. 18:00

LIII Spotkanie z Historią u Hoffmana: Dr Wanda Błeńska, „Matka Trędowatych” z Poznania i Torunia

Rok 2021 w województwie kujawsko-pomorskim został ustanowiony rokiem doktor Wandy Błeńskiej, żyjącej w latach 1911–2014. Urodziła się, studiowała i zmarła w Poznaniu., lata 1920–1945 spędziła w Toruniu, a w latach 1951–1994 pracowała w ośrodku leczenia trądu w Ugandzie. Była lekarką, podporucznikiem Armii Krajowej, misjonarką, światowej sławy specjalistką w dziedzinie leczenia trądu, obecnie zaś jest Służebnicą Bożą Kościoła katolickiego. Do historii przeszła jako „Matka Trędowatych” i „Dokta”.

Sylwetkę tej niezwykłej kobiety, w ramach LIII Spotkanie z Historią u Hoffmana, przybliży nam dr Katarzyna Mich, teolog i archeolog z Poznania, członek Komisji Historycznej w procesie beatyfikacyjnym dr Błeńskiej, który toczy się aktualnie w Poznaniu.

Partnerem spotkania jest  ks. Jarosław Czyżewski, postulator procesu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął ks. dr Marcin Puziak, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy.

 

Zapraszamy 25 listopada 2021 o godz. 18.00, do Salon Hoffman KPCK, plac Kościeleckich 6, wstęp wolny.

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego