5 czerwca 2022 (niedziela) godz. 18:00

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Kazimierza Hoffmana „KOS” – gala wręczenia nagrody

5 czerwca 2022 w rocznicę urodzin Kazimierza Hoffmana zapraszamy do obejrzenia gali wręczenia nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Kazimierza Hoffmana „KOS”. Uroczystość w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy zaplanowano na dzień 4 czerwca 2022. Emisja odbędzie się na kanale www.youtube.com/kpckbydgoszcz

Konkurs poetycki im. Kazimierza Hoffmana o statuetkę KOS-a adresowany jest do autorów, którzy w roku poprzedzającym wydali swój tom poetycki. Ma na celu promocję wyróżniających się poetów i ich twórczości.

Na trzecią edycję konkursu zgłoszono ponad 220 książek. Najlepszy tom poetycki 2021 roku zostanie wskazany spośród 5 książek nominowanych do nagrody, są to:

„Złodziejska kieszeń” Marii Bigoszewskiej (Wydawnictwo Forma), „Wieści dobre i złe” Krzysztofa Lisowskiego (TAiWPN Universitas), „Domysły na temat Ruxa” Bartłomieja Siwca (Towarzystwo Przyjaciół Sopotu), „Po nitce” Piotra Szewca (Wydawnictwo Literackie), „Łowca” Leszka Szarugi (Convivo) – więcej informacji tutaj.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerem wydarzenia jest Hotel City w Bydgoszczy. 


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01