21 września 2023 (czwartek) godz. 17:00

PIEŚNI ROŚLINNE – warsztaty wokalno-ziołowe

Niegdyś śpiew i muzyka towarzyszyły życiu każdego człowieka, wielu codziennym czynnościom, jak i celebracji ważnych momentów w życiu, zmian pór roku, świąt.
Rośliny i zioła były lekiem na różne dolegliwości, a także nośnikiem wielu znaczeń. Wraz ze zwiększeniem tempa życia, nasze głosy zamknęły się, a ziemia weszła w nasze posiadanie. Nie korzystamy już z należytym szacunkiem z jej owoców, nie odpłacamy się wdzięcznością za to, że możemy tu żyć…
Nasze spotkanie będzie okazją do ponownego zbliżenia się do natury, a także kontemplacji ewolucji zależności, jakie pojawiły się w relacji między człowiekiem, a naturą, dzięki której jest i funkcjonuje w świecie.

PODCZAS ZAJĘĆ:
 Wykonamy ćwiczenia oddechowe, emisyjne i wokalne.
 Poznamy rys historyczny śpiewu białego.
 Nauczymy się kilku pieśni tradycyjnych od podstaw, które zawierają w swych tekstach motywy roślinne (m.in. konopie, rozmaryn, lawenda, róża, ruta).
 Zapoznamy się z symboliką oraz właściwościami roślin, które pojawiają się w utworach. Od tej pory będziemy mogli świadomie wykorzystywać je w naszej diecie oraz podczas leczenia   podstawowych dolegliwości w zaciszu domowym.
 Powąchamy, dotkniemy i zobaczymy na własne oczy bohaterów naszych pieśni, popijając przy tym napar z owoców dzikiej róży, będącej bombą witaminy C!

PROWADZENIE:
Anna Niestatek – wokalistka, performerka i edukatorka muzyczna. Poszukiwaczka indywidualnych, awangardowych form ekspresji wokalnej, dyrygentka Bydgoskiej Orkiestry Improwizowanej. Ogromną inspiracją w działaniach artystycznych jest dla niej metoda pracy „Voice and Body” Zygmunta Molika. W swym projekcie solowym |fontAnna|, tworzy kolaże dźwiękowe wyłącznie z głosu (album „Voicollages”).
Autorka projektów, m.in.: ”Projektor głosu”, „Lekcja języka”, „PIEŚŃ W PRZESTRZEŃ”, cyklu webinarów „PIEŚŃ W MIEŚCIE”. Pomysłodawczyni i koordynatorka festiwalu „TOO MUCH – sztuka dla klimatu”. Uczestniczka wielu praktyk pracy z głosem, m.in. z Olgą Szwajgier, Pauliną Miu – Zielińską, Lidie Kotliński, Jackiem Hałasem, Olgą Lidią-Kozłowską, a także projektów: „Laboratorium Technik Wokalnych”, „Powszechna Improwizacja” oraz „Laboratorium dźwiękowe”. Współpracowała m.in. z Pracownią „Uwolnij swój głos” (Radom), Muzeum Narodowym w Gdańsku, Studiem Piosenki METRO w Poznaniu, Szkołą Muzyczną NOW MUSIC, Chatą Numinosum (Warszawa), Fundacją Nowa Sztuka Wet Music.

Liczba miejsc jest ograniczona.
Zapisy trwają do 08.09.2023 r.

CENA: 70zł

WIĘCEJ INFORMACJI:
Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej
SMS: 517 799 994
lub e-mail: galeria@kpck.pl

Zajęcia adresowane są do osób od 16. roku życia.


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01