31 maja 2022 (wtorek) godz. 17:00

Spektakle: „Pierwszy, czy ostatni?” (PREMIERA) oraz „Kamień na kamieniu”

Zapraszamy na dwa spektakle pod rząd, bilety w cenie 10 zł/os. do nabycia w siedzibie KPCK. Salon Hoffman KPCK, pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy.

„Pierwszy, czy ostatni?”, spektakl w wykonaniu młodzieżowego zespołu teatralnego Kołowrotek to historia pasażerów miejskiego tramwaju, do którego wsiadają, jak to w życiu bywa, w większości całkiem przypadkowi ludzie. Nie jest to zapewne podróż w nieznane. Osoby te mają w życiu jakiś konkretny cel i jadą do określonego miejsca. Nawiązując ze sobą rozmowy, jedni bardziej chętnie, drudzy mniej, ujawniają swoje zainteresowania, charaktery i usposobienia. Podróżujący zajęci problemami życia codziennego, pochłonięci przeróżnymi zadaniami, nie wychylają się poza przysłowiowy „czubek własnego nosa”. Spektakl ma doprowadzić widza do refleksji nad zagadnieniem bycia biernym wobec niegodnego traktowania drugiego człowieka, wsparcia tych, którzy tego potrzebują, bycia otwartym na niesienie pomocy drugiemu, wyjścia poza bariery własnego egoizmu i ludzkiej znieczulicy na krzywdę innej osoby, każdej osoby.  

„Kamień na kamieniu”, spektakl w wykonaniu zespołu teatralnego Witraż z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy to trzy różne historie trzech różnych pokoleń rozgrywające się w trzech różnych mieszkaniach starej kamienicy. To opowieść o pewnej gonitwie za karierą, pozycją a co za tym idzie i pieniądzem. Fabuła spektaklu podpowiada nam, w jaki sposób można najprościej zgubić własne szczęście i gdzie na  pewno znaleźć go nie można. Czy tak różne historie całkiem obcych dla siebie ludzi mają jakiś wspólny mianownik? 


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01