12 listopada 2019 (wtorek) godz. 18:00

Spotkanie z cyklu Portrety: Leonard Pietraszak

Kolejne spotkanie z cyklu Portrety, które odbędzie 12 listopada 2019 o godz. 18.00 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, poświęcimy osobie Leonarda Pietraszaka. Podczas wieczoru, który poprowadzi Urszula Guźlecka, zaprezentujemy 30-minutowy film o aktorze i porozmawiamy w gronie zaproszonych gości. Wstęp wolny.

Leonard Pietraszak – ur. w Bydgoszczy, gdzie spędził dzieciństwo. Początkowo zamieszkiwał w domu przy ul. Gdańskiej 95, a po 1945 roku przy ul. Grunwaldzkiej 38. Ukończył bydgoskie III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Jako aktor zadebiutował w roku 1959. W następnym roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSTiF w Łodzi. Grał na deskach teatrów w Poznaniu i Warszawie. Popularność zyskał dzięki rolom filmowym i telewizyjnym. Ma ich na swym koncie kilkadziesiąt – zagrał m.in. w serialach: Czarne chmury, Czterdziestolatek oraz filmach: Vabank i Kingsajz. Odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Medalem im. J. Sulimy-Kamińskiego. Jest honorowym obywatelem Bydgoszczy.

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego