27 marca 2020 (piątek) godz. 18:00

Spotkanie literackie z Małgorzatą Grosman

Spotkanie z Małgorzatą Grosman – bydgoszczanką, dziennikarką, autorką kryminału Mord na Zimnych Wodach, którego akcja rozgrywa się w Bydgoszczy w 1926 roku.

Znalezienie zwłok młodej kobiety na bydgoskich Zimnych Wodach staje się początkiem śledztwa prowadzonego przez aspiranta Andrzeja Fąferka. Policjanci, krok po kroku, odkrywają mroczną historię seryjnego mordercy, która odciska się na życiu wielu mieszkańców miasta.

Małgorzata Grosman w swej debiutanckiej książce łączy fakty z fikcją, bohaterów literackich z realnymi postaciami, miejsca istniejące do dzisiaj ze stworzonymi  na potrzeby kryminału. Na spotkaniu będzie można również zobaczyć stare fotografie Bydgoszczy pochodzące z prywatnych zbiorów autorki oraz podzielić się osobistymi wspomnieniami związanymi z miastem.

UWAGA!

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wydarzenie zostało odwołane.

 

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego