22 kwietnia 2024 (poniedziałek) godz. 17:00

Teatr WITRYNKA i Teatr NANIBY Z MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY NR 4 w Bydgoszczy

UWAGA! BRAK WOLNYCH MIEJSC! 

Teatry zaprezentują dwa spektakle  spektakl pt.” Idzie Grześ…” w wykonaniu Teatru Witrynka i spektakl pt. „Teatrzyk Zielona Gęś” na motywach tekstów K.I. Gałczyńskiego w wykonaniu Teatru NaNiby.

Pierwsze przedstawienie pt. „Idzie Grześ…” to  dziecięca przygoda na zwykłym podwórku, na którym prócz trawy i piasku nie ma zbyt wielu atrakcji. A  jednak…. wyobraźnia dziecięca pozwala wymyślać  zabawy, które żaden dorosły nie jest w stanie doścignąć swoją  kreatywnością. Mówi się, że fantazja dziecięca  ma nieskończoną ilość pomysłów,  potrafi płynąć szybciej niż fantazja człowieka dorosłego, lecz ważne jest, żeby zawsze przy dobrej zabawie towarzyszył nam zdrowy rozsądek.  

Drugi spektakl  pt. „Teatrzyk Zielona Gęś ” na motywach tekstów K. I. Gałczyńskiego, składa się z kilku groteskowych scenek , które swoim humorem i żartem potrafią widza rozśmieszyć, a swoim absurdem zaskoczyć, a nawet zdziwić. Prezentowane etiudy przepełnione ironią skłaniają jednocześnie  do refleksji nad ludzkimi przywarami, często pozwalając  odkryć swoje własne. To przedstawienie skierowane do nieco starszej widowni, chociaż i dzieci  mogą   w spektaklu znaleźć coś dla siebie.

 


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01