1-3 lipca 2023 (sobota-poniedziałek)

Wakacyjne Warsztaty Wokalne

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza chętnych wokalistów i miłośników śpiewu na siódmą odsłonę Warsztatów Wokalnych. W ramach warsztatów odbędą się indywidualne konsultacje z emisji głosu, praca nad śpiewem w wielogłosie w zespole wokalnym oraz blok podstawowych zadań aktorskich i ekspresji ciała. Uczestnicy pracować będą nad poprawną postawą podczas śpiewu, odpowiednim oddechem, wymową tekstów w języku angielskim, interpretacją utworów solo oraz w zespole.

Instruktorzy, z którymi będziecie mogli spotkać się podczas warsztatów:

  • Klaudia Kaczyńska – wokalistka, trener wokalny. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (wokalistyka jazzowa) oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (prowadzenie zespołów muzycznych i edukacja muzyczna). Laureatka wielu konkursów i festiwali o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Od 2017 roku prowadzi działalność pedagogiczną (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu). Regularnie koncertuje Polsce i za granicą. Aktualnie pracuje nad autorskim materiałem.
  • Marta Haliniak – dyrygent, wokalistka, animator kultury. Absolwentka Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy (klasa wiolonczeli) i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej). Od czterech lat w ramach pracy w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy prowadzi grupy wokalne oraz indywidualne konsultacje wokalne dla młodzieży i dorosłych. Jako dyrygent jest m.in. laureatką II Miejsca w Konfrontacjach Młodych Chórmistrzów 2019. Jako wokalistka występuje obecnie z zespołem retro Bromberg Retro Band. 
  • Wioleta Górska-Nowik – historyk, animator kultury o specjalności teatralnej. Absolwentka Policealnego Studium Praktyk Teatralnych w Toruniu oraz Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu. Prowadzi wielokrotnie nagradzane, w lokalnych, wojewódzkich oraz ogólnopolskich przeglądach i festiwalach, dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne. W swoich spektaklach często wykorzystuje scenariusze własnego autorstwa. Jest autorką ponad 50 scenariuszy. Prowadzi warsztaty teatralne dla różnych grup wiekowych. Dwukrotnie nagradzana przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Warsztaty rozpoczną się w sobotę 1 lipca 2023 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

  • 1 lipca 2023 – godziny 10:00–20:00
  • 2 lipca 2023 – 10:00–20:00
  • 3 lipca 2023 – 17:00–20:00

Zgłoszenia przyjmujemy do 16.06 pod adresem muzyka@kpck.pl. Koszt udziału 250 zł. Ilość miejsc ograniczona.

Karta zgłoszenia/Regulamin 2023


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01