25 kwietnia 2020 (sobota) godz. 16:00

Warsztaty dla dorosłych: Improwizacja ruchu i symbolika ciała

Warsztaty opierają się na podstawowych aspektach ruchu, takich jak: przestrzeń, czas, dynamika, płynność, impuls, rytm, ciężar, kontakt z partnerem. Zwiększają świadomość własnego ciała, pozwalają pozbyć się napięcia i dodają pewności siebie, ułatwiają nawiązanie kontaktu z otoczeniem. Bazują na fizycznych predyspozycjach uczestników, wykorzystują naturalne zasoby oraz pozwalają rozwinąć umiejętności ruchowe. Odwołują się również do pracy z emocjami, dotychczasowymi doświadczeniami indywidualnymi, jak i archetypowymi.

Program warsztatów oparty został na opracowanej w latach 1976–1984 metodzie dr. Detlefa Kapperta. Reprezentuje ona jedną z wiodących współcześnie idei połączenia treningu ruchowego, tanecznego (sprawności fizycznej) i treningu odczuwania (zdolności percepcyjne), a także integracji ciała ze sferą psychiczną (samorozwój, świadomość siebie) i rozszerzanie form osobistej kreacji oraz ekspresji (spontaniczność, otwartość).

Uwaga! Ćwiczymy w wygodnym stroju, w skarpetach antypoślizgowych; przynosimy matę do ćwiczeń lub koc oraz wodę do picia.

Prowadzenie: Emilia Malczyk, certyfikowana instruktorka Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała Instytutu Dynamiki, Tańca i Ruchu Uniwersytetu w Essen.

UWAGA!

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wydarzenie zostało odwołane.

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
KPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego