13 lutego 2023 (poniedziałek) godz. 17:00

Warsztaty kreatywnego pisania oraz spoken-word z Zuzanną Szmidt w KPCK (spotkanie 3)

Kontynuacja warsztatów rozpoczętych w styczniu br. w Kujawsko Pomorskim Centrum Kultury we współpracy z Zuzanną Szmidt oraz marką Tupot Poetycki. Kolejne terminy zajęć to: poniedziałki 20.02 i 27.02.2023; jest jeszcze możliwość dołączenia na poszczególne zajęcia (koszt 30 zł za jeden dzień warsztatowy). Aby dowiedzieć się więcej najlepiej  kontaktować się mailowo przez: tupotpoetycki@gmail.com lub stronę: www.facebook.com/tupotpoetycki z Zuzanną Szmidt, albo z Alicją Dużyk, alicja.duzyk@kpck.pl, tel. +48 52 585 15 01, wew. 112.

Zajęcia mają formułę otwartą i są skierowane do osób w każdym wieku, interesujących się literaturą i piszących do tak zwanej szuflady lub po debiucie. To ćwiczenia warsztatowe świetnie, merytorycznie przygotowane wpływające na percepcję piszących i poszerzające wyobraźnię. Pozwalają spojrzeć na pisanie z szerszej perspektywy, gdyż członkowie grupy dzielą się próbkami teksów. Jeden temat w realizacji różni się kosmicznie. Cóż, nie jesteśmy jednorodni i to bywa fascynujące, zwłaszcza gdy operujemy zdaniami: brzmiącymi realistycznie, poetycko, wesoło, melancholijnie, skomplikowanie czy po prostu inaczej skreślonymi, niż rutynowe skojarzenia. W każdym przypadku wychodzimy poza swój schemat.

 „Mój system pracy pozwala odnaleźć się każdemu w ćwiczeniach, zarówno osobie początkującej, jak i takiej, która szlifuje warsztat. Poruszanie kwestii związanych z pisaniem, mową, literaturą czy konkretnie poezją jest niezwykle cenne w dzisiejszych czasach. Zależy mi na promowaniu slamu poetyckiego w Polsce, na pracy z grupą i osiągnięciu systematyczności. Mam doświadczenie w przeprowadzaniu takich zajęć i wiem, że są one dla kursantów bardzo cenne, odżywcze, otwierające głowę. Moją wizytówką mogą być świetnie wyperformowane teksty na slamerskiej scenie, które niejednokrotnie powstały na warsztatach” – podkreśla Zuzanna Szmidt.

Zuzanna Szmidt – urodzona w 1994 r., w Warszawie; zamieszkała w Bydgoszczy (gdzie na polu kultury aktywnie działa od 7 lat). Ze slamem poetyckim związana od 2012 r. Przez lata występowała lokalnie w Warszawie i „podróżując po całej Polsce”. Występowała na Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego w 2016 i 2017 roku w CK Zamek i KontenerArt w Poznaniu. Prowadziła SLAMy Poetyckie w Łodzi oraz jeden w ramach projektu „Plusk Słowa” organizowanego przez Ośrodek Kultury Górna w Łodzi. Od grudnia 2015 r. organizuje cykliczne wydarzenie o nazwie „Tupot Poetycki”, które od samego początku  odbywa się w klubie MÓZG, czyli siedzibie fundacji MÓZG oscylującej wokół zagadnień muzyki współczesnej i form interdyscyplinarnych. Jest to wypracowana i ceniona marka w polskim środowisku slamerskim oraz największe w województwie kujawsko – pomorskim cykliczne wydarzenie poruszające kwestie literatury, poezji, mowy. W 2020 r. zostało wyróżnione w plebiscycie Radio Czwórka pt. „Nieprzeciętni”. Artystka prowadzi warsztaty z kreatywnego pisania dla różnych grup, głównie młodzieży, ale ma na swoim koncie moderowane przez „Fundację Bez Nazwy” i Małgorzatę Winter spotkania z osobami z zakładu karnego. Na co dzień zajmuje się promocją kultury, koordynacją projektów artystycznych. Pracuje nad wydaniem pierwszej publikacji.


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01