21 czerwca 2023 (środa) godz. 18:00

Wernisaż malarstwa Alexa Rodina, 2gether

Alexandr Rodin (1947–2022) białoruski malarz współczesny. Absolwent Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk Pięknych. Debiutował w 1971 roku na Wystawie Młodych Artystów w Białoruskim Narodowym Muzeum Sztuki. Od tego czasu miał ponad sto wystaw w wielu krajach świata m.in. Rosji, Holandii, Belgii, Francji i Niemczech. Przez dwanaście lat był rezydentem Kunsthaus Tacheles w Berlinie.

Krytyk sztuki Larysa Mikniewicz opisała go jako przedstawiciela neoawangardy, a jednocześnie „starego dobrego” malarstwa: anegdotycznego i figuratywnego. Jego wielkoformatowe prace, często do ponad 6 m długości, rozłożone na kilku płótnach przedstawiają surrealistyczne sceny z mentalnego wszechświata okraszonego wspomnieniami Rodina, dodaje kurator i jednocześnie przyjaciel artysty Jarosław Pijarowski.

W Polsce, w cyklu kilkunastu wystaw zatytułowanych 2gether mamy możliwość dotknięcia twórczości tego wybitnego współczesnego artysty. Bydgoszcz i Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy jest głównym elementem na mapie spotkań z malarstwem Alexandra Rodina. Gorąco zapraszamy. 

Wystawa towarzyszy II edycji Word Urban Art Bydgoszcz 2023, czynna do 25 sierpnia 2023.


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01