21 czerwca 2023 (środa) godz. 18:00

Wernisaż malarstwa Alexa Rodina, 2gether

Alexandr Rodin (1947–2022) białoruski malarz współczesny. Absolwent Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk Pięknych. Debiutował w 1971 roku na Wystawie Młodych Artystów w Białoruskim Narodowym Muzeum Sztuki. Od tego czasu miał ponad sto wystaw w wielu krajach świata m.in. Rosji, Holandii, Belgii, Francji i Niemczech. Przez dwanaście lat był rezydentem Kunsthaus Tacheles w Berlinie.

Krytyk sztuki Larysa Mikniewicz opisała go jako przedstawiciela neoawangardy, a jednocześnie „starego dobrego” malarstwa: anegdotycznego i figuratywnego. Jego wielkoformatowe prace, często do ponad 6 m długości, rozłożone na kilku płótnach przedstawiają surrealistyczne sceny z mentalnego wszechświata okraszonego wspomnieniami Rodina, dodaje kurator i jednocześnie przyjaciel artysty Jarosław Pijarowski.

W Polsce, w cyklu kilkunastu wystaw zatytułowanych 2gether mamy możliwość dotknięcia twórczości tego wybitnego współczesnego artysty. Bydgoszcz i Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy jest głównym elementem na mapie spotkań z malarstwem Alexandra Rodina. Gorąco zapraszamy. 

Wystawa towarzyszy II edycji Word Urban Art Bydgoszcz 2023, czynna do 25 sierpnia 2023.

Najbliższe wydarzenia


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01