28 czerwca 2024 (piątek) godz. 18:00

Wernisaż malarstwa grupy artystycznej Kujawskiego Uniwersytetu III Wieku KPCK w Bydgoszczy

Skończył się kolejny rok wytężonej pracy. Spotykamy się co tydzień przy sztalugach i przy kawie. Czasem grupa pracuje w ciszy, czasem tocząc ożywione dyskusje. I choć z reguły temat, nad którym pracuje jest dla wszystkich ten sam, powstają niezwykle różnorodne kreacje. Każdy nieco odmiennie widzi świat i odmiennie go interpretuje. Wspólna jest malarska pasja, konieczność rozmowy z samym sobą i innymi ludźmi poprzez sztukę, chęć osobistego rozwoju. Kilka godzin w tygodniu Salonu Hoffman jest miejscem tylko dla nich i ich malowania, mogą odsunąć od siebie wszystkie inne problemy i poświęcić się temu, co lubią robić najbardziej. Każdy akademicki rok kończy się podsumowaniem, wystawą, na której prezentujemy najciekawsze czy najbardziej kontrowersyjne prace. Jest okazją, by prześledzić swoje dokonania, a co najważniejsze – pokazać je szerszej widowni.

W tym roku dodatkowym bonusem na wystawie jest plon zeszłorocznego konkursu na autoportret. O sobie zawsze mówić jest najtrudniej, ale jeśli się otworzymy, spojrzymy na siebie z dystansu i z odrobiną ciepłej ironii, powstać mogą naprawdę intrygujące prace, o czym będą się mogli Państwo przekonać, oglądając naszą wystawę.

Serdecznie zapraszam wszystkich, bo przecież w każdym z nas drzemie iskra talentu. Może to, co zobaczycie przekona Was, by samemu wziąć do ręki pędzel, pastel czy ołówek i spróbować wykreować swój świat.

Katarzyna Wolska

Wernisaż 28 czerwca godz. 18.00, wystawa otwarta od 28 czerwca do 16 sierpnia 2024 roku.


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01