19 maja 2022 (czwartek) godz. 18:00

Wernisaż wystawy „World Urban Art”

„World Urban Art” to pierwsza w Polsce prezentacja prac twórców funkcjonujących w szeroko pojętej plastycznej sztuce miejskiej. Wydarzenie odbywać się będzie w Bydgoszczy w trzech bardzo charakterystycznych miejscach:

  • od 19 maja 2022 (do 28 lipca) w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury,
  • od 9 czerwca 2022 w Galerii i Domu Aukcyjnym przy ul. Jagiellońskiej 1 / projekt „Tacheles i okolice”
  • oraz od 10 czerwca 2022 w przestrzeniach biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego / projekt „Oblicza współczesnej sztuki miejskiej”

Prezentowane będą prace artystów z różnych stron świata, reprezentujących różne style i formy zaangażowania w problematykę sztuki i koincydencji społecznej. Będziemy mogli spotkać się i podziwiać prace między innymi: Arkadiusza Andrejkowa – jednego z najbardziej znanych współczesnych polskich artystów (autora kilkudziesięciu prac w przestrzeni publicznej, reprezentanta Polski na Expo w Dubaju w 2022 roku), Linasa Domarackasa – pochodzącego z Litwy malarza, rzeźbiarza i scenografa, często wykorzystującego w swej twórczości wątki religijne (autora kultowej już warszawskiej Świętej Alei Patronów), Tima Roeloffsa – holenderskiego artysty, ambasadora kultury Berlina i rezydenta nieistniejącej już kultowej inicjatywy artystycznej Tacheles, pierwszego artysty związanego z Urban Artem, którego prace oficjalnie zaadoptował w swoich projektach dom mody Versace. Ponadto pojawią się prace takich artystów jak: Banksy, Shepard Fairey, Txus Parras, S.C. Szyman, Omels i wielu innych. Specjalny hymn wydarzenia został przygotowany przez Tomasza Lipę Lipnickiego (Illusion, Lipali) oraz Jarosława Pijarowskiego. Honorowy patronat nad całością wydarzenia objął Prezydent Miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Salon Hoffman i podwórko KPCK, pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy, wstęp wolny.


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01