24 lipca 2024 (środa) godz. 18:00

Wieczór hiszpański z chórem z Villava / Velada española con el coro de San Andrés de Villava

Chór San Andrés de Villava – jeden z najstarszych chórów działających w prowincji Navarra, na północy Hiszpanii. Powstał w 1931 roku jako chór parafialny. Na przestrzeni lat wzbogacił swój repertuar, przygotowując utwory należące do wszystkich niemalże gatunków muzyki chóralnej, sięgając także do partii chóralnych z zarzueli hiszpańskiej, do tradycyjnej muzyki baskijskiej oraz do rytmów habanery. Dwukrotnie zaproszony do wykonania wraz z Orkiestrą Symfoniczną Navarry „Mesjasza” G.F. Haendla, co jest ogromnym wyróżnieniem dla zespołu; zdobył liczne nagrody i odbył wiele podróży do różnych krajów europejskich.

Chór poprowadzi María José Echevarría – absolwentka konserwatorium Jesús de Monasterio w Santander. W latach 80. była asystentką dyrektora chóru Los Corrales de Buelna. W 1992 roku przeniosła się do Pamplony, gdzie mieszka obecnie i dołączyła do chóru San Andres de Villava. Obecnie jest asystentką Ekhi Ocaña – dyrygenta chóru San Andrés w Villava (Nawarra).

Podczas koncertu chór zaprezentuje utwory nawiązujące do różnych regionów Hiszpanii: Galicji, Kantabrii, Andaluzji oraz Nawarry. Występowi towarzyszyć będzie pokaz slajdów ilustrujących muzyczną podróż po Hiszpanii. Gościnnie wystąpią również chór Belcanto oraz zespół Feniks.

Wstęp wolny


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01