13 czerwca 2019 (czwartek) godz. 14:30

Wirtualne spotkania ruchu, dźwięku i obrazu

Wirtualne spotkania ruchu, dźwięku i obrazu – zajęcia dla seniorów stwarzające możliwość wspaniałej interaktywnej zabawy dźwiękiem i obrazem

Serdecznie zapraszamy w czwartek 13 czerwca 2019 na godz. 14:30 do udziału w zajęciach dla seniorów prowadzonych w grupie do 10 osób. Zajęcia mają na celu poprzez korzystanie z elementów wyrazu artystycznego zmotywować do aktywności ruchowej. Projekt pokazuje możliwości płynące z zastosowania nowych technik dla tworzenia na żywo różnorodnych, barwnych obrazów, a także dźwięków co będzie równocześnie okazją do wspaniałej zabawy.

Warsztaty zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy. Wstęp wolny, zapisy na email: wirtualnespotkania@yahoo.com lub telefonicznie 660-045-071

 

W ramach spotkania proponujemy uczestnikom 2 formy:

  1. Instalacja, w której interakcja pomiędzy ruchem uczestnika, a projekcją wideo następuje dzięki użyciu techniki “light graffiti”. Jest to autorska technika wideo, w której ślady światła są cyfrowo chwytane i zachowane w projekcji wideo. Obrazy wideo powstają pod wpływem ruchu. Uczestnicy z przymocowanymi do ciała światełkami LED poruszają się, a program komputerowy śledzi ich ruchy przy pomocy kamery i prezentuje trajektorię poruszającego się ciała w projekcji wideo. Prowadzi to do tworzenia wirtualnych obrazów na żywo.
  2. Instalacja interaktywna integrująca ruch uczestnika z dźwiękiem, w której ruch jest filmowany i przekazywany do komputera. Komputer zamienia współrzędne przemieszczającego się ciała w dźwięk. W ten sposób uczestnik używając jedynie ruchu swojego ciała może intuicyjnie i bez teoretycznego przygotowania kształtować swój dźwiękowy performance.

 

Warsztaty poprowadzą Michał Osowski i Patrycja Lewandowska.

Michał Osowski – twórca interdyscyplinarny działający w Holandii i w Polsce. Studiował w Instytucie Sonologii (muzyka elektroakustyczna) w Królewskim Konserwatorium w Hadze i kompozycję w Konserwatorium Muzycznym w Rotterdamie, jak również techniki interaktywne w IRCAM w Paryżu. Specjalizuje się w tworzeniu interaktywnych systemów integrujących ruch fizyczny z dźwiękiem i projekcją wideo.

Patrycja Lewandowska – tancerka, choreografka, instruktorka tańca. Naukę rozpoczynała w Teatrze Tańca Gest w Bydgoszczy, ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na specjalizacji Choreografia i Techniki Tańca. Uczyła się w Studium Tańca Współczesnego MTT  przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Ukończyła studia podyplomowe na AWF w Warszawie gdzie doskonaliła swoje umiejętności w jodze i technikach relaksacyjnych.


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01