7 listopada 2021 (niedziela) godz. 10:00

Wojewódzkie spotkanie teatrów obrzędu ludowego oraz gawędziarzy i śpiewaków ludowych

Wojewódzkie spotkanie teatrów obrzędu ludowego oraz gawędziarzy i śpiewaków ludowych w Osięcinach gromadzi twórców z województwa kujawsko-pomorskiego, działających w środowisku wiejskim i małomiasteczkowym, mających w swoim repertuarze widowiska obrzędowe nawiązujące do lokalnych tradycji naszego regionu oraz gawędy i tradycję śpiewu ludowego. Celem spotkań jest uwrażliwienie młodego pokolenia na kulturę, historię i obyczajowość regionu kujaw i pomorza, pielęgnowanie lokalnych tradycji (zachowanie gwary, tradycyjnego ubioru i stylu własnego regionu) oraz przekazywanie wzorów, ocalenie od zapomnienia najcenniejszych tradycji, obrzędów, dorocznych i rodzinnych zwyczajów oraz autentycznego repertuaru. Spotkania inspirują teatry amatorskie, gawędziarzy i śpiewaków, do korzystania z dorobku kultury ludowej oraz go popularyzują.

Dzięki Spotkaniom twórcy mają możliwość zaprezentowania przedstawień, piosenek, pieśni i gawęd ludowych poza własnym środowiskiem lokalnym, stwarzamy im również możliwości konfrontacji i wymiany doświadczeń artystycznych oraz kontakt z fachowcami z dziedziny kultury ludowej: teatru, muzyki, śpiewu poprzez udział w konsultacjach i zajęciach warsztatowych.

Tegoroczne Spotkania odbędą się 7 listopada o godz. 10:00 w GOK w Osięcinach ale mimo jesiennej pory zapraszamy do spędzenia niedzieli w Osięcinach, a tych którym nie uda się dotrzeć na miejsce zapraszamy do obejrzenia szerokiej relacji z wydarzenia na naszej stronie internetowej.

Osoby oraz zespoły chętne do wzięcia udziału w Spotkaniu zapraszamy do zapoznania się z regulaminem, dostępnym tutaj: https://kpck.pl/wojewodzkie-spotkanie-teatrow-obrzedu-ludowego-oraz-gawedziarzy-spiewakow-ludowych/

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego