13 sierpnia 2026 (czwartek) godz. 18:00

Wystawa prac „Anonimowych Ceramików”- 30 lat pasji, która łączy pokolenia.

Nasza pracownia ceramiczna obchodzi w tym roku wyjątkowy jubileusz- 30-lecie swojej działalności.
Historię tego miejsca zapoczątkowała Ada Witucka, budując solidne fundamenty pod przestrzeń pełną twórczej wolności. Od dwóch lat pracownia przeżywa swój nowy rozdział, rozwijając się pod kierownictwem Anny Mackiewicz.
Z okazji tego jubileuszu serdecznie zapraszamy na wystawę, która stanowi podsumowanie ostatnich 24 miesięcy intensywnej pracy uczestników.
Ekspozycja ‚Anonimowi Ceramicy” to pokaz tego, jak sztuka potrafi połączyć ludzi o skrajnie różnych doświadczeniach. Autorami prac są dorośli twórcy w rożnym wieku- osoby zarówno z wykształceniem artystycznym, humanistycznym jak i technicznym. Spotykając się raz w tygodniu, wymieniają się spojrzeniem na rzeczywistość oraz doświadczeniem. Inżynierskie podejście do konstrukcji spotyka sìę tu z malarską wrażliwością na kolor i formę.
Wystawa pokazuje bogactwo form, struktur i technik ceramicznych, jakie powstały w pracowni w ostatnim czasie. To dowód na to,że przy ceramicznym stole znikają codzienne etykiety, a liczy się jedynie proces tworzenia. Wystawa znajdować będzie się na antresoli Salonu Hoffman.

Wstęp wolny


Szybki dostęp
Edukacja
Działy i pracownie
Dane teleadresowe

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
tel. 52 585 15 01
sekretariat@kpck.pl
facebook.com/kpck.bydgoszcz
youtube.com/kpckbydgoszcz
instagram.com/kpckbydgoszcz
bip.kpck.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01