9 października (sobota) - 28 listopada 2021 (niedziela)

XIII Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki – wystawa pokonkursowa

Zapraszamy na zwiedzanie wystawy pokonkursowej w spichrzu Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Na ekspozycji można obejrzeć 160, z 600 nadesłanych, ekscytujących prac artystów intuicyjnych z całej Polski. W tym roku, Jury po burzliwych obradach, wyłoniło aż 31 laureatów spośród 108 twórców wybranych do wystawy. Autentyczna, pełna emocji i koloru sztuka, obrazy tworzone różnymi technikami malarskimi, w swojej treści sięgające często do zakamarków ludzkiej psychiki nie pozostawią widza obojętnym. Ten największy i najważniejszy w Polsce przegląd malarskich outsiderów trzeba koniecznie zobaczyć. Jako bonus, w sąsiedniej sali, wystawa „Rzeźba Stanisława Zagajewskiego”, wielkiego artysty z kręgu art brut. 

Zapraszamy do Włocławka do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, Zbiory Sztuki w spichrzu przy ulicy Zamczej 10/12.
Wystawa będzie prezentowana do 28 listopada 2021.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego