25 czerwca 2020 (czwartek)

XLI Spotkanie z Historią u Hoffmana: Kąpielnia, a co to takiego?

W XIX stuleciu tworzenie i uczęszczanie do „kąpielni” stało się swoistą modą. Brda umożliwiała bydgoszczanom, podobnie jak mieszkańcom innych nadrzecznych ośrodków, korzystanie z dobrodziejstw łaźni rzecznych. Czym były owe zlokalizowane na nabrzeżach zakłady kąpielowe? Gdzie się znajdowały? Jak wyglądały małe osadzone w nurcie rzeki łazienki, a jak „kąpielnie” z prawdziwego zdarzenia, służące także rekreacji. Gdzie i w czym dokonywano ablucji? „Od maja zakład kąpielowy otwieram…” – jakiż dreszczyk emocji musiało wywoływać to zdanie w czasach, gdy łazienka była luksusem.

UWAGA!

Po trzymiesięcznej przerwie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury. Jeszcze w czerwcu będzie można zasiąść na widowni Salonu Hoffman podczas wybranych imprez m.in. XLI Spotkania z Historią u Hoffmana. Bezpłatne wejściówki w ograniczonej liczbie będą dostępne od środy 10 czerwca w recepcji KPCK przy pl. Kościeleckich 6 w godz. 8.00-17.00. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi istnieje obowiązek podania danych osobowych, akceptacji regulaminu z RODO i wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. Informujemy również o konieczności zakrywania nosa i ust podczas trwania wydarzenia.

Dla wszystkich, którzy nie będą mieli możliwości wzięcia udziału w wydarzeniu w Salonie Hoffman, przygotujemy nagranie ze spotkania. Udostępnimy je po 25 czerwca na naszym profilu facebookowym i kanale YouTube.

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
KPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego